Sari la conținut

As Dori Un Sfat Pls


minichopper
 Share

Postări Recomandate

bre,de cand ma stiu am fost disperat dupa minichoppere si pocket bikeuri.....acu ca au aparut si la noi....in magazine gen metro....as vrea sa stiu....se merita?de ex,la metro este unu cu motor de 43 cmc.....am inteles ca-i cam de vara asa....da eu unul,is genu de om care nu pun botu la caterinca altora,deci nu ma intereseaza daca se va rade de mine sau voi fi aratat cu degetul.ce as vrea sa stiu e daca as putea avea probleme cu politia daca merg pe drumuri publice(dracia are far ,semnalizatoare,etc).....si as mai vrea sa stiu daca se gasesc piese pt asemenea "dihanii"....va rog mult ajutati-ma

 

p.s.

cea din poza e identica(ca sa intelegeti mai bine despre ce vb....

post-12706-1157122684_thumb.jpg

post-12706-1157122729_thumb.jpg

post-12706-1157122753_thumb.jpg

post-12706-1157122799_thumb.jpg

post-12706-1157122915_thumb.jpg

Editat de minichopper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai dracia asta e vreo 13 jumate.io l-as lua asa ....pt weekend....sa merg la ciuperci cu el....de distractie....nu sa ma afisez prin oras.ce m-ar interesa mai mult e daca pot sa circul cu el legal....cum am mai zis....are far.....semnalizatoare....casca o sa port nu-i problema........am vazut unele tari de tot pe net......da cine ti le aduce din state sau de unde mama dracului le fac astia

de felu meu....nu-s vitezoman....chiar deloc.....imi ajung cei 40 km/h cat prinde.......ca nici pe bicicleta n-am mai mers de ceva timp....am vazut ca are frane cu discuri...ca la scutere.....nu stiu cu piesele de schimb cum o sa fie totusi.....

Editat de minichopper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MULTAM FAIN SUNNYBOY PT ADRESELE ALEA....AM SA SUN LA TIPI SA IAU MAI MULTE DETALII.....

ACOLO TOTUSI....UNA CICA-I INMATRICULATA(aia rosie) si aia albastra nu...........io stiam ca astea sub 50 cmc nu trebuiesc inmatriculate........cum e de fapt?

 

nu se inmatriculeaza dak este moped... dar mini chopperele alea au cutie de viteze manuala (deci nu-i moped), si trebuie inmatriculat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si ai idee cam cat m-ar costa?am vb cu tipul si a zis ca actele sunt in regula are si vama platita si tot.....

 

 

 

a mai zis ca e trecut la categoria scuter.....are 49 cmc.....un politai mi-a zis ca scuterele astea trebuie inregistrate doar(nu inmatriculate) dupa noua legislatie.....nu mai stiu ce sa cred....

Editat de minichopper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am fost azi la politie sa-mi depun dosaru pt permis cat B..........si am intrebat un politist si a zis ca scuterele vor trebui inregistrate si nu inmatriculate....in fine o sa ma mai interesez.

acuma a mai aparut o problema......am vazut unul super tare in bucuresti ......problema e ca io sunt tocmai din dorohoi.....la mama dracului...un cacao de oras.....imi puteti spune cu ce l-as putea aduce?cineva mi-a recomandat atlassibul.....nu stiti....e mai ieftin de cat la tren(pe tren nu m-as risca cine stie poate ma trezesc cu el varza pana acasa)....va rog mult dati-mi un sfat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar ai putea sa-mi spui mai exact ce acte ar trebui sa aiba(cica e adus din afara) .....pt ca n-as vrea sa bat drumu pan la bucuresti si sa ma trezesc ca n-are nush ce act.....

trebe sa aiba asa

-contract de vanzare cumpare intre el si fostu proprietar/sau factura

-vama platita

-talon/sau carte de indentitate

daca mai stie cineva ceva sa adauge :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...