Sari la conținut

Ultima tura pe anul asta


doring
 Share

Postări Recomandate

Frumoase poze si frumos traseu. Am insa o intrebare. .... din cate stiu eu, de la piatra arsa spre babele nu prea ai cum sa ajungi fara sa intri in rezervatie, iar acolo nu prea ai voie cu motocleta. S-a schimbat ceva? Sau doar ai avut noroc si nu te a vazut nimeni.

In acest utim caz ai grija ce sii pe aici ......

 

Zi buna

 

Nu s-a schimbat nimic, este indicator cu accesul interzis pentru orice fel de vehicul. Asa cum am spus cam urat din partea mea ca am facut asta, dar cu 125-ul meu nu poluez mare lucru (stiu ca nu e o scuza). Pe acest drum m-am intalnit cu 5 masini 4x4, dar nu era nimeni care sa-ti dea amenda sau sa te atentioneze. Asta vara un prieten de al meu a intalnit niste jandarmi care era cat paci sa-l amendeze pentru ca intrasera in rezervatie cu un 4x4 (el chiar nu au vazut semnul pentru ca au venit pe alt drum) dar pt ca pe langa ei au trecut niste Defender-uri cu Tariceanu in frunte i-au lasat sa plece pt ca pe ala nu-l puteau amenda, ca de asa e la noi. Deci cand auzi de dastea parca esti tentat sa nu mai respecti chiar toate regulile mai ales cand sunt facute doar pentru unii. Ideea e ca vara sunt jandarmi care te pot incurca pe acolo. Amenda era intre 1500-3000 lei, nu sunt sigur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...