Sari la conținut

Plimbare de Duminica, 13.Mar.2011


Postări Recomandate

Plimbare de Duminica prin Judetul ARAD. Eu unu si personal am facut o plimbare ceva mai lunga fata de restu! Arad-Curtici-Arad-Lipova-Siria-Arad! Am bagat aprox 175 km. Ne-am intalnit la ora 12:00 in peco Luk-Oil din Ar Nou: Eu si Silvia cu TransALP-u, Atti cu Moni cu TransALP, Titi (Vest) cu TransALP, Clau cu TransALP si Zoli (Ocsi) cu BIG DR. La ora 12:15 ne-am intalnit la sensul giratoriu dintre AR NOU si Senicolaul Mic cu Nicu (Korben) si inca un motociclist pe care nu il cunosc, nu stiu cum il cheama (imi pare rau).

Am mers "prin spate" spre Lipova prin satuletele Fantanele, Frumuseni, Neudorf, Zabrani. Aici am facut o pauza la Luf (Luci) acasa, am stat cam 20 min si ne-am continuat drumul mai departe spre Lipova. De data asta nu am mai intrat pana in Baile Lipova, am luat-o pe Valea Muresului inapoi spre Arad pana in Paulis unde am facut dreapta spre Gioroc si mai apoi Siria. Am urcat sus la Cetate, drumu a fost uscat dar groaznic de rau, scutura foarte tare. Am prins totusi o mica portiune de noroi, de la releu la "cetate"... in portiunea din padure unde nu ajunge soarele. Sus evident batea foarte tare vantul, ca doar a batut toata ziua! Am stat cam 30 min sus si am inceput coborarea... Din Siria am urcat si pana la Feredeu, unde am stat 5-10 min. De aici directia Arad, am ajuns la ora 16:20-16:30 in Arad.

A fost o iesire foarte reusita, am simtit ca am bagat si ceva kilometrii ( mai ales eu ), vremea a fost foarte buna cu "micul" inconvenient ca a batut destul de tare vantul toata ziua.

 

SlideShow FOTO/VIDEO PART 1 , daca apar probleme cu slide-u upload`at pe YouTube intrati la mine pe BLOG!

 

 

POZE:

 

SL376028.JPG

 

SL376043.JPG

 

DSC_0023.JPG

 

DSC_0026.JPG

 

SL376060.JPG

 

DSC_0040.JPG

 

DSC_0048.JPG

 

SL376063.JPG

 

SL376067.JPG

 

DSC_0058.JPG

 

DSC_0066.JPG

 

DSC_0072.JPG

 

DSC_0079.JPG

 

DSC_0110.JPG

 

DSC_0112.JPG

 

SL376073.JPG

 

DSC_0120.JPG

 

SL376081.JPG

 

SL376083.JPG

 

SL376090.JPG

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PART 2 , in cazul in care apar probleme cu slide-ul upload'at pe YouTube intrati la mine pe BLOG

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...