Sari la conținut

inlocuire motor pe mobra gsx600f


Postări Recomandate

Dupa zecile de topicuri vreau sa trec la ultima faza schimb motorul cu cel vechi..As avea nevoie de cineva priceput deoarece cel care vrea sa-l montez are un capac spart si nu stiu daca are ceva bulit prin motor ...si altele.. sunt recunoscator cu un gratar pe cinste si berica. Mi-e oarecum frica sa nu fac vreo magie de unu singur. sa nu-mi dea cu rest de suruburi. Multam anticipat .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

cum ti-am mai zis de vreo 58.000.000 de ori, n-are nimic motorul ala, schimbi capacul, deconectezi cateva mufe, desfaci vreo 16 suruburi si gata...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum ti-am mai zis de vreo 58.000.000 de ori, n-are nimic motorul ala, schimbi capacul, deconectezi cateva mufe, desfaci vreo 16 suruburi si gata...

bai lasa oamenii sa ma ajute daca tu nu vrei... am mai umblat la un surub de la supape cred, si nu se mai infileteaza la loc... asa ca apelez in continuare la ajutorul celorlalti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e simplu...2 prieteni care sa te ajute, dai airbox-ul jos, carburatoarele, radiatorul fara sa desfaci furtunele, il pui pe unu sa tine de radiator si apoi mai desfaci 10 suruburi...dai motorul jos cu tot cu 'subcadrul' lui...il lasi jos cu atentie...sau poti suspenda motorul (pui ceva sub baia de ulei) desfaci subcadrul si ridici sasiul(motorul ramane suspendat)....simplu! spor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P
bai lasa oamenii sa ma ajute daca tu nu vrei... am mai umblat la un surub de la supape cred, si nu se mai infileteaza la loc... asa ca apelez in continuare la ajutorul celorlalti

 

 

n-o sa se buluceasca nimeni pana la targu sa schimbe un motor asa ca pune mana frumos si schimba-l, nu e greu, in cateva ore n-ai ce face...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

n-o sa se buluceasca nimeni pana la targu sa schimbe un motor asa ca pune mana frumos si schimba-l, nu e greu, in cateva ore n-ai ce face...

bai sergiu motociclistu la nevoie se cunoaste.... asa ca vino tu cu un maxi ca si asa e urat afara si nu prea ai ce face... te rog eu simpatic

Mesaj completat

bai sergiu motociclistu la nevoie se cunoaste.... asa ca vino tu cu un maxi ca si asa e urat afara si nu prea ai ce face... te rog eu simpatic

am aruncat o privire in manual iar surubul de care ziceam ca l-am desfacut si acum nu mai merge infiletat scrie asa..bolt valve.. intrebarea me est daca afecteaza cu ceva oare surubelu asta daca nu se mai strange la loc????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...