Sari la conținut

Set motor KTM


Postări Recomandate

Salutare,cred ca ma apropii cu pasi repezi de "renovarea" motorului si as dorii de la cei ce comercializeaza sau au trecut prin faza aceasta sa imi spuna si mie niste preturi aproximative sa stiu la ce sa ma astept,eventual un service ok unde pot sa o fac (in afara de Dementor care sunt extrem de priceputi,jos palaria,dar putin piperati pentru situatia mea de acum) si alte info eventual.

Treaba e ca a inceput sa aiba niste zgomote undeva jos nu stiu daca e ceva din ambielaj sau doar vreun rulment,ceva fum alb in ture mari,nu mult,cred ca scapa si compresie cumva deoarece cand pistonul ajunge sus,daca ma opintesc un pic trec peste fara decompresor,acestea fiind destul ca sa ma gandesc ca trebuie sa "redecoram"

Moto are 27.000km in prezent,reviziile au fost facute la 4500-5000km max,si a avut un regim de functionare sa zicem normal

Va multumesc,toate cele bune,God save the queen

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,cred ca ma apropii cu pasi repezi de "renovarea" motorului si as dorii de la cei ce comercializeaza sau au trecut prin faza aceasta sa imi spuna si mie niste preturi aproximative sa stiu la ce sa ma astept,eventual un service ok unde pot sa o fac (in afara de Dementor care sunt extrem de priceputi,jos palaria,dar putin piperati pentru situatia mea de acum) si alte info eventual.

Treaba e ca a inceput sa aiba niste zgomote undeva jos nu stiu daca e ceva din ambielaj sau doar vreun rulment,ceva fum alb in ture mari,nu mult,cred ca scapa si compresie cumva deoarece cand pistonul ajunge sus,daca ma opintesc un pic trec peste fara decompresor,acestea fiind destul ca sa ma gandesc ca trebuie sa "redecoram"

Moto are 27.000km in prezent,reviziile au fost facute la 4500-5000km max,si a avut un regim de functionare sa zicem normal

Va multumesc,toate cele bune,God save the queen

Acelasi lucru ma intereseaza si pe mine doar ca este pt un ktm620 din 98

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu un Kit de piston ... ai scapa usor ... am auzit acum ceva timp ca a cumparat cineva ... in jur de 820 lei .

 

Avea tot un Lc4 si motivul era tot pierderea compresiei.

 

Sa speram ca nu e chiar asa grav ... :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mdaa in orice situatie trebuie desfacuta si vazut exact.800 de lei nu e o avere,sper sa ma mai duca macar pana in toamna sa nu raman acum...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca vrei un service incearca la GoRacing... www.goracing.ro sau 021-222.02.15 (intre ora 11:00 si 19:00)

poti sa vezi si pe site datele de contact si locatia, iti zic ca sunt in zona podului constanta (e adresa pe site), service bine pregatit, mecanicul pare bun, eu sunt foarte multumit de ei (manopera e 50ron pe ora tehnologica)

 

Da un telefon la ei ca n-ai ce pierde

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...