Sari la conținut

Yamaha r6


Postări Recomandate

Salut am un r6 2003 si de curand am observat ca a fost umblat la valoarea Co sunt dereglate si imi este imposibil sa aflu valorile din fabrica ele difera de la motocicleta la motocicleta,exista vreo posibilitate de a reseta CDI-ul la valorile din fabrica? Valorile difera de la -125 si +125 si sunt diferite pe fiecare cilindru in parte imi este imposibil sa ghicesc valoarea normala pe fiecare cilindru dar am observat ca la fiecare model sunt de obicei intre -10 si +10.Sau daca nu se poate reseta CDI-ul la valorile din fabrica imi puteti recomanda sau daca stiti de existenta unui service care are si se pricep sa foloseasca un Exhaust Gas Analyzer trebuie analizat pe fiecare cilindru si setat iar din motocicleta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se poate sa aiba ceva si sonda dar valorile Co se pun manual cat vrei tu poti sa pui si maxim ca asa raman ale mele erau +20 toate pe fiecare cilindru,uite un exemplu:C1-0 C2- -6 C3-0 C4- -10,la mine a fost umblat de posesorul anterior sau de vreun mecanic tind sa cred ca pe la mecanici pe unde a dus-o deoarece el nici nu stie sa intre in diagnoza sau asa a luat-o....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...