Sari la conținut

Balchik 18-19 iunie


soran
 Share

Postări Recomandate

Salut,

M-am hotarat sa merg la Balchik in week-end-ul ce se apropie (sambata si duminica), sa vizitez gradina si palatul si sa fac o baie doua.

Am rezervat cazare cu mic dejun la Hotel Elit (33 Eur camera dubla).

Ca si traseu de ajuns acolo ma gandesc la Bucuresti-A2-Calarasi - bac - Silistra - Dobrich - Balchik cu plecare matinala (8:00).

Pentru intoarcere ma gandeam sa o iau spre Vama Veche pentru un pui divortat (daca o mai fi si daca l-oi gasi) si apoi orice ruta (in functie de timp) catre casa (Bucuresti).

Daca vrea cineva sa ni se alature (mie si pasagerei mele), e binevenit.

De asemenea orice sugestie / sfat / idee nastrusnica e binevenita.

 

Hai noroc,

Sorin

 

.. mers, vazut, placut, plecat .. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ruta A2 - Calarasi - Silistra (bac Ostrov) - Dobrich - Balchik (am campat langa Balchik, la camping White Lagoon) am facut-o noi weekendul asta. Drumul este foarte bun si ajungi foarte repede. Plus ca-i mai scurt decat pe la Ruse sau Vama Veche.

 

Taxa la bac pt moto este 10 lei, se pleaca la foc automat, nu astepti deloc. Sa ai toate actele mobrei la tine la vama Ostrov. In Dobrich opreste-te pt o inghetata in zona pietonala pavata (sunt niste tonete ambulante, cu inghetata Sorento - o minunatie!)In Balchik nu rata la gradina botanica zona de cactusi.

 

Distractie placuta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si noi tot week-endul asta.

Pacat ca nu ne-am intalnit.

Poze si impresii la sectiunea dedicata:

/index.php?/topic/663916-balchik-18-19-iunie/

 

Numai bine,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Ruta A2 - Calarasi - Silistra (bac Ostrov) - Dobrich - Balchik (am campat langa Balchik, la camping White Lagoon) am facut-o noi weekendul asta. Drumul este foarte bun si ajungi foarte repede. Plus ca-i mai scurt decat pe la Ruse sau Vama Veche.

 

Taxa la bac pt moto este 10 lei, se pleaca la foc automat, nu astepti deloc. Sa ai toate actele mobrei la tine la vama Ostrov. In Dobrich opreste-te pt o inghetata in zona pietonala pavata (sunt niste tonete ambulante, cu inghetata Sorento - o minunatie!)In Balchik nu rata la gradina botanica zona de cactusi.

 

Distractie placuta!

 

Ce inseamna toate actele mobrei la tine??

-talon , asigurarare, permis buletin, mai am nevoie de altceva.

 

Multumesc anticipat

Astept un PM

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce inseamna toate actele mobrei la tine??

-talon , asigurarare, permis buletin, mai am nevoie de altceva.

 

Multumesc anticipat

Astept un PM

 

Salut,

 

Toate actele inseamna ce ai enumerat tu acolo plus eventual procura (sau ce document trebuie) in caz ca nu esti tu proprietarul din talon sau cineva care te insoteste.

 

Drumuri bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...