Sari la conținut

Ajutor schimbare motor


Postări Recomandate

Cum stiti bine unii de pe forum ca vam inebunit cu problema mea . . . o ultima intrebare vreau sa aflu de la voi.Atat!problema sta in felul urmator : am vazut un anunt pe bikeshop un zx-4 de vanzare ca al meu http://www.bikeshop.ro/motociclete/anunturi-vanzare-motociclete-second-hand-kawasaki-zx4-din-1990-6329.html si am citit acol ca,si-a schimbat motorul cu un zxr din 1997.se potrivesc motoarele de zxr pe modelul acesta ? e posibil asa ceva ? vreau sa stiu sigur. . . daca da atunci sa nu ma mai ocup cu vechiul motor si sa bag banii in ea degeaba ca e model japonez si sunt scumpe piesele pt ea . stie cineva un raspuns concret ? multumesc .promit ca e ultimul topic ! si imi cer SCZ !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cadrul seamana cu cel de zxr400 H, si parca si pe L si pe H au fost aceleasi motoare. iar capacul din dreapta e la fel cu ce am eu pe zxr, dar nu imi pot da seama de multe din pozele alea.

 

http://www.zxrworld.co.uk/zxr400/main.htm gasesti aici mai multe detalii vis-a-vis de zxr. (microfiche si manual)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar stiti care e problema :)) ma tot uit pe bikeshop la motorul acela si mi se pare motorul cunoscut :)) pai motorul asta e acum al meu :)) vaaaiiiii nr de inmatriculare sunt acelas . . .

 

spuneti-mi va rog dupa seria motor cum sa aflu ce model e sa fiu 100% sigur de treab asta :D va rogggg

 

serie motor e zx400ge - 017499

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

zx400ge (zxr400 din 92) e si la mine, doar ce am verificat in carte.

 

La fel am gasit si eu moto meu pe bike shop, prin 2004 sau 2005. Normal ca pana a ajuns la mine anul trecut, a mai prins cate o tranta, o zgarietura etc :)

Editat de banzay
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chear nimeni nu imi poate spune 100% de la ce model de zxr provine ? pt ca modelul H are seria motor GE si modelul L 1 si 2 .cum as putea afla dupa seria motorului?va rog mult

 

imi poate explica cineva la axa cu came cele 2 liniute cum se pun ? in 360 grade sau 180 grade ? multumesc

Editat de adi.caras
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am uitat pe manuale (vezi pe siteul ala) si sunt aceleasi specificatii pana la urma la motoarele de pe ambele modele. Verifica si tu sa fii sigur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...