Sari la conținut

Probleme CBR 600 F3


Postări Recomandate

Salut,

 

De curand am o problema cu CBR-ul, imi arde siguranta de la lumini, se stinge tot la ea, nu mai merge nici bordul si pt cateva secunde nici motorul nu mai functioneaza, da sa se opreasca, probabil nu-i mai vine curent. Dupa cateva secunde motorul isi revine, asta in mers, si siguranta de la lumini e praf.

 

Are cineva ideie care-i buba, ca nu-i dau de cap :angryfire:

 

Merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

probabil e un fir cu izolatia roasa, vezi sa nu ia foc.

 

 

Multumesc "bec", pana o sa gasesc buba o sa port un stingator dupa mine. :baldy:

 

Pana atunci, alte sugestii? :smoke:

 

merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Verifica. Eu am patit sa imi topeasca mufa de la far din cauza unui scurt si crede-ma ca poate lua foc mobra foarte usor.

Ia-o si tu de la far catre sigurante, etc.. Vezi pe unde a oxidat, pe unde miroare a ars/incins, pe unde poate lua apa, etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

De curand am o problema cu CBR-ul, imi arde siguranta de la lumini, se stinge tot la ea, nu mai merge nici bordul si pt cateva secunde nici motorul nu mai functioneaza, da sa se opreasca, probabil nu-i mai vine curent. Dupa cateva secunde motorul isi revine, asta in mers, si siguranta de la lumini e praf.

 

Are cineva ideie care-i buba, ca nu-i dau de cap :angryfire:

 

Merci

Verifica tot circuitul electric (contacte imperfecte, izolatii strapunse, atingeri la masa) inclusiv pana la soclul becului fata- spate. Verifica borna de nul la acumulator si contactul bornei pe mobra sa fie curat si strans bine. Mare lucru nu e, doar sa vizualizezi cu atentie tot circuitul electric. Da saua, rezervorul si bordul jos pentru o inspectie mai buna. ia-ti o rola de banda izolatoare, catefa fasete si un spray de contact. Succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am rezolvat partial, era de la semnalizare, deci nu mai semnalizez pana rezolv buba. Oricum azi am scapat de semnalizarile de pe partea stanga, si carenele de pe stanga, si scarita, s-au imprastiat pe asfalt.

 

Ca prioritate: scarita stanga pilot, are cineva? e cam nasol fara scarita.

 

Cumpar scarita stanga pilot, cine are i-as fi recunoscator.

 

Multumesc,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...