Sari la conținut

Aprilia Leonardo tuning


albu96x
 Share

Postări Recomandate

Salut.Sunt nou pe aici si nu stiu daca am postat unde trebuie,dar vreau sa-mi dati niste sfaturi.Am o aprilia leonardo 150cm3,model 2004 si as vrea sa il imbunatatesc un pic (la motor) un fel de tuning.Ce mi-ati recomanda?? scuze daca nu am postat unde trebuie dar nu prea ma stiu pe forum inca...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Salut.Sunt nou pe aici si nu stiu daca am postat unde trebuie,dar vreau sa-mi dati niste sfaturi.Am o aprilia leonardo 150cm3,model 2004 si as vrea sa il imbunatatesc un pic (la motor) un fel de tuning.Ce mi-ati recomanda?? scuze daca nu am postat unde trebuie dar nu prea ma stiu pe forum inca...

 

Daca tu crezi ca ai bani pentru tuning,fie

Pai incepi cu un variator sport,ambreiaj nu are rost sa schimbi,nu ajuta cu mai nimic...doar arculetele.Continui cu niste rapoarte in transmisie pentru u plus de aprox 15% la top speed

Mai e si axa cu came,schimbi cu una sport.Si nu in ultimul rand un kit motor de cilindree mai mare 180-200cc>si o toba sport,dar costa vreo 300-350e si nu am inclus-o in estimarea facuta mai jos

 

Bineinteles,toata tuningareala face mai mult decat valoarea scuterului(undeva la 800-1000e),dar daca iti permiti.De ce nu? :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

iei motor complet de 250 si apoi mai vezi

Acelasi lucru face si cu ala de 250,poate omu' e pasionat de tuninng :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...