Sari la conținut

Schimb intre Malaguti


kiss4girls
 Share

Postări Recomandate

Salutari!

 

Astazi, plimbandu-ma prin oras, a oprit langa mine un tip cu un Malaguti. Eu tot cu Malaguti (F18 Warrior 150 cmc).Din discutie-n discutie, am ajuns la subiectul "Schimb".

 

M-am uitat la scuterul lui, arata foarte bine.Intretinut, ingrijit,etc.. Da, a fost culcat pe lateral si revopsit,insa carenele nu-s sparte/reparate.

L-am intrebat ce model e..nu stia :| Actele lui fiind de 49 cmc, nu era modelul original in certificat.

Am cautat pe net, am gasit modelul.. e un Malaguti Blog 160 (cmc). Ce-i dubios e ca,F18-le meu, desi mult mai mic (fizic),are 140km/h in bord.

Bordul lui are doar 120 km/h. Asa-s modelele sau e modificat bordul,e replica &shit ?

Modelul nu l-am mai vazut la noi..e foarte dragut..

 

CLICK AICI

 

Malaguti meu e in stare buna.Tehnic nu am nimic de zis.Optic..are uzura normala.

 

Ce ziceti de schimbul asta? Desigur,cu diferenta de bani din partea mea.

Malaguti meu e din 2003, al lui din 2008-2009 CRED! E model nou,doar ca nu are actele originale.. (el zice ca le are acasa,da' nu bag mana in foc)

Al meu are 9.300 km, al lui 8.000.Se cunoaste pe el ca nu are forja ..Optic al meu e mai "varza" ca al lui.

Tehnic inca nu stiu mare lucru..

 

Astept parerile voastre.Sa fac un schimb?Sa nu fac?Ce diferenta sa mai dau?

A zis ca mi-l lasa in 2800 lei, pret final

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Si de ce vrea sa scape de un scuter aproape nou la schimb cu unul mai vechi?

 

Daca are acte,sa faca raru si dupa aia mai stati de vorba...cu diferenta de rigoare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si de ce vrea sa scape de un scuter aproape nou la schimb cu unul mai vechi?

 

Daca are acte,sa faca raru si dupa aia mai stati de vorba...cu diferenta de rigoare

 

Hm, ce-i drept,eu-l stiu pe tip din auzite.

Schimba scuterele la saptamana..A avut si MicroCar-uri..masinute fara permis..scutere multe,etc..Ia unu', il da mai departe,si tot asa..

Eu am ceva cunostinte la politie care m-ar ajuta sa aflu daca e furat ori ba.

 

S-ar merita sa fac schimbul? In primul rand e mai nou..diferenta la motor nu e mare..

 

 

 

LE & OFF :

Pacat de forumul asta ca nu mai are activitate cum avea...

Editat de kiss4girls
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

In principiu se merita orice schimb cu ceva mai nou

Cat despre acte,are scuterul radiat din italia? verifica pe site-ul ala italian seria cadrului

Cere seria cadrului si apeleaza la cunostintele tale..daca e ok si are radierea facuta in italia..poti sa il cumperi si sa faci tu rarul,ca sa il inmatriculezi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...