Sari la conținut

soft enduro camp la Bran


Gabitza_Bv
 Share

Postări Recomandate

niatza buna,

...ce atata vorbarie, haideti sa scoatem caprele la pascut. Vazand ca vremea este buna si ramane asa, impreuna cu Sebi ne-am gandit sa organizam un "soft enduro camp" in acest weekend (de vineri pana duminica) la Bran, satul Poarta, la o casuta asezata intre salcami si meri. De ce de vineri? ca sambata sa putem pleca pe la un 9-10 pe plaiuri mioritice.

Pana acum am invitat doar africanisti si am auzit cativa spunand ca DA, dar nici alte enduroaice nu vor fi privite urat (nu vor trebui parcate in spatele casei).

Pentru cazare avem 2 variante: lumea vine cu cortul sau camere (50 ron camera). Dispunem de 7 camere, 2 bai si bucatarie.

Daca veniti cu pasagere, daca nu va incumetati sa le luati in tura de endureala pot ramane linistite in tabara, peisajul e foarte frumos.

Ca traseu nu ne-am gandit exact, o sa fie facut mai mult la fata locului. Mentionez ca avem in cap niste drumuri de tara si forestiere, insa nu le-am facut inca sub 2 roti. Preconizez ca nu vor fi probleme mari de traseu. Ne-am gandit sa acoperim zona Bran, Moieciu, Sohodol, Gura Diham, Piatra Craiului

Traseul poate suferi modificari.

 

Locatia "soft enduro camp" este Bran, sat Poarta. Inainte de Castelul Bran se face un drum la stanga cum veniti din Brasov, urmati drumul aproximativ 2,5 km, treceti de scoala si biserica din sat si la 300m mai sus e o intersecte de 3 drumuri, 2 de tara neasfaltate si unu principal asfaltat. Faceti stanga dupa cabina telefonica si urcati pe un drum cam 374 m unde e locatia.

Atasez si o poza.

Cea mai apropiata benzinarie este la intrarea în Bran (cum vii din BraÂşov).

Daca se poate sa confirmati prezenta ar fi foarte bine (ne cerem scuze ca este asa din scurt)

 

Gabitza_bv 0766 572 581

Sebicozaurus 0728 020 155

 

HCMM :rock:

 

Lumea sta acasa in weekend? haide-ti fratilor sa vedem ce fac ciutele prin padure ca imediat se inchide sezonu.

post-45861-0-10131400-1316001411_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...