Sari la conținut

bucuresti - insula gokceada ( imbros ) din turcia


magarusulmarius
 Share

Postări Recomandate

salutare,

 

- perioada 28 aprilie - 1 mai

- traseul : bucuresti - ruse - nova zagora - veliko tarnovo - edirne - kabatepe, 650 km, aprox 9 ore

- plecarea sambata 28 aprilie, la 07 30 AM de la petromul de la iesirea din bucuresti, dupa palatele tiganesti

- traversam cu feribotul la 19 00 PM din kabatepe

- taxa feribot pt moto, dus - intors 16 try x 1,86 ron aprox 30 ron, taxa pasager dus - intors = 4 try

- viteza deplasare max. 120 - 130 unde se poate

- cazare : am gasit in centrul insulei casa cu 2 camere, unde pot sta 4 persoane, costul pentru ambele camere este aprox 35 euro/noapte, doamna cu care am vorbit vrea un avans , jumatate din suma finala,,,in acelasi loc mai sunt si alte camere de inchiriat,,,acces internet, frigider, tv, poate sa si gateasca pt noi, vezi video cazare :

 

- plecarea de pe insula pe 1 mai, cu feribotul de 07 15 am sau cu feri de 11 55 am

- ar fi recomandat ca participantii sa aibe gps si telefon cu roaming

 

filmulet luat de pe net :

 

 

marius 0722564401

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-ar fi placut tare mult sa vin, dar din pacate am constatat ca mi-a expirat pasaportul. As face treseul asta la sf de mai-inceput de iunie. Daca nu pleci acum, poate mergem impreuna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...