Sari la conținut

croatia -muntenegru calare pe motoare in august


fairplaybiker
 Share

Postări Recomandate

https://maps.google....76484,16.907959

 

asta vrem sa facem

 

ziua 1....4 august

plecarea sambata dimineata pe la ora 1-2 cu directia cluj-ungaria -zagreb (daca avem vreme trecem si prin oras sa il vizitam un pic )-karlovac -racovica .....unde inoptam la un champing .......880 km

 

ziua 2

vizitam parcul national plitvice si ne intoarcem la racovica in champing

 

ziua 3

racovica-via pe coasta croatie la karlobag-sibenik .....280 km ......inoptam in zona

 

ziua 4

vizitam parcul krka si imprejurimile locului ....noaptea ramanem in acela loc

 

ziua 5

sibenik-zaton pana in aproiere de dubrovnik (7 km) .......308 km ......dupama masa ajungem ne cazam si vizitam dubrovnik pana seara sa il vedem si luminat noaptea

 

ziua 6

dubrovnik - ulcinj ......220 km ....facem golful kotor si urcam sa vedem panorama de sus al golfului kotor ,vizitam budva ,si ne cautam cazare la ulcinj

:friends:

 

ziua 7,8,9,10.........0km .....multa plaja, baie ,odihna :scratch:,:friends:intro dupa masa mergem pe motoare in podgorica sa vizitam orasul si stam pana seara sa il vedem si noaptea

 

ziua 11

plecam din ulcinj :moto:- pluzine....285km ...vizitam panorama de sus al canionului moraca trecem prin el ,vedem daca avem vreme de putina plimbare pri canionul mrtvice pe jos si padurea infricosatoare, trecem prin savnik,si vedem canionul nevidio pe jos

 

ziua 12

pluzine -zabljak- canionul tara - intram in serbia pana pe malul dunari la golubac......570 km ......in localitatea zabljak urcam spre Curevac panorama spre canionul tara,canionu tara ,

 

ziua 13

 

golubac-portile de fier -herculane 140 km ...,,facem malul dunari partea sarba si apoi dormim in zona la herculane

 

ziua 14

 

herculane -cluj 400 km ...asta inca nu ii stabilit nimic vedem atunci

 

ziua 15, 16 de rezerva in caz ca nu avem timp sau intervine neprevazutul in oricare din zile ,sau nu apucam sa vedem tot ce vrem ,traseul pe zile nu trebuie si nu va fi facut neaparat si strict asa pe zile ,trebe sa avem timp de poze ,papa vizitat,imbaiat si altele treburi deci poate varia in fuctie de ce facem ,ne organiza in fiecare seara in functie de ce facem ziua respectiva

buget incercam sa nu trecem de 350-400 eur de motor ......si cam 3100 km ...2 sapt

daca stie careva ce putem vedea in traseul nostru si nu am scris astept sugestii

 

cazarea am mai spus o facem pe cat mai eftin posibil..adica la cort si camping unde se poate si fara camping, la mare la ulcijn daca gasin cazare eftina in sat stam la cazare daca nu la casute sau cort :blbl:

 

ne trebuie asigurare de viata ...ne face galen la toti daca vreti sunatima si ne intalnim ,tre sa aveti o copie dupa buletin si costa in jur de 20 ron ,trebuie verificat daca aveti asig valabila in tarile in care mergem si daca nu trebe carte verde separat inca nu stiu mai nimic da ma interesez si anunt sa vad ce si cat costa

 

daca vrea careva sa ni se alature este binevenit atata doar ca noi am hotarat traseul si cum ne cazam ....adica la cort

 

 

daca stie careva ce putem vedea pe traseul nostru si nu am scris rog sa imi scrie ....informatii si sugestii rog aici .....http://www.motocicli...st/page__st__50

 

 

multumesc anticipat

Editat de fairplaybiker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...