Sari la conținut

probleme bord honda f4


Postări Recomandate

cauta un manual tehnic...se gasesc pe net

problema poate sa fie de la un senzor,ori cablajul

am manualul,dar nu am gasit nimic in el.ramane sa o duc intr.un service la inceput de sezon. dar mai astept ceva pareri,poate s.a mai lovit cineva de asta!

 

Am avut si eu probleme la fel ca tine....la mine a fost senzorul....se afla undeva pe cutia de viteze....undeva pe langa electromotor....are 3 fire din cate imi amintesc eu unul roz,unul verde si unul negru..

 

se poate,bordul este in regula,l.am luat de la cineva care a dezmembrat un f4 in perfecta stare!nu ma pricep sa il desfac,ramane sa ma duc intr.un service.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parere mea este sa-ti bagi tu nasul inainte s o duci in service.....ce se poate intampla????

gandestete la banii poate care-i vei scuti . :ok:

nu ar fi mare chestie,dar mai intai trebuie sa o schita pe unde vine senzorul ala!

 

in cel mai fericit caz e oxidata mufa si nu mai face contact

 

sa dea dracu in ele de mufe,ca are multe:))le.am verificat odata pe toate,cel putin cele ca se vad cand dai carenele jos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca tot am dat peste topicul asta cu probleme bord honda cbr f4 am si eu una pe care as supune-o dezbaterii :D. Mie nu mi se aprinde becul de benzina, vreo sugestie ?

bec ars,instalatie electrica (roasa de sobolan),sonda litrometrica ....verificate pe rand,cam asta ar fi prob ta

spor la treaba

 

 

 

 

 

sa dea dracu in ele de mufe,ca are multe:))le.am verificat odata pe toate,cel putin cele ca se vad cand dai carenele jos.

rabdare si tutun....ai timp pana la deschiderea sezonului :crack:

nu te grabeste nimeni...spor la treaba

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...