Sari la conținut

Problema Aprilia SR2 Ditech


MetalMan
 Share

Postări Recomandate

Salutare tuturor, de curand am achizitionat un Aprilia Sr2 pe injectie cu urmatoarea problema: nu sta la relanti , dar in rest merge fara absolut nici o problema. Mobra este modelu pe injectie ,deci nu cred ca am eu cum sa ii reglez relantiul. Ce ar trebui facut? Multumesc anticipat pentru sfaturi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi dau cu parerea, masinile pe injectie au ICV (idle control valve sau valva de relanti)), poate o ai si tu si e dusa. bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta e doar un inceput...in scurt timp o sa stea pe dreapta...nu imi mai trebuie in viata mea.pe la 14,15 ani eram disperat dupa scutere,iar modelul asta abia aparea in romania.si mi.am luat unul cu 28 de mil.abia anul trecut am scapat de el,asta dupa ce am dat 30 de mil la diferiti mecanici,si nu au putut sa ii faca nimic,iar ultima solutie a ramas sa ii schimb mototrul cu ceva pe carburatie,i.am bagat motor de MC2 i.a, facut instalatia sa mearga (cost total 700de lei)dupa care l.am vandut cu 13 mil.:)) sfatul meu e sa scapi cat poti de repede de el si i.ati ceva pe carburatie.se umbla mult mai usor si e un motor simplu. poti sa schimbi 20 de injectoare si tot o sa faca figuri...eu iti dau un sfat,chear daca ai de pierdut 100..,200 de lei,scapa de el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer nu ma pot plange in rest de el. Trage si merge super ok , functioneaza absolut tot de pe el , i-am schimbat bujia si e brici. Uneori face figura asta ca nu sta la relanti , dar in rest nu ma pot plange de el. Cu setu stock fuge undeva la 75-80 km/h si nu as vrea sa il vand ca imi place foarte mult , cu toate ca tanjesc dupa un motor de minim 400 cmc . Dar asta este , ma multumesc cu ce am deocamdata si pe viitor sper sa imi achizitionez o mobra mai de Doamne-Ajuta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...