Sari la conținut

Tunning Gilera Nexus 500


Andrei EU
 Share

Postări Recomandate

Salut baieti ,

 

Am achizitionat un Nexus 500 anul asta si pe la 2000 rpm imi cloncane ceva pe acolo.Probabil rolele. As vrea sa il si tunez daca tot il desfac , insa nu am reusit sa gasesc pe cineva care sa`mi spuna exact ce ar trebui sa schimb in afara de role. Vreau sa plece mai rpd de pe loc si la iesirea din curbe , mi se pare cumva limitat.

 

Pt inceput as vrea sa schmb rolele si arcurile care nu stiu ce culori sa le iau. A facut cineva schimbarea asta ? Am inteles ca e si pe piaggio acelasi motor.

 

La toba ma tot uitam la akrapovik.

 

 

Orice parere arfumentata e binevenita.

 

Ms

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de unde esti? poti schimba rolele cu slidere..,arc alb pt ambreiaj si combinat cele de saboti(nerecomandat),galben,rosu alb!..mononopistonul "mare" vibreaza destul de mult in ture mici...dar te obisnuiesti cu el,in oras e deranjant....afara e placere...

Editat de Maximo74
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toate merg asa, eu am mers pe unul si deabia dupa 80 "trage", in rest top speed-ul e la 160, ceea ce e foarte de ajuns.


Evacuare...Akrapovic :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt din Timisoara.

 

Daca vreau sa trec pe slidere trebuie schimbat si variatorul ?

 

Al meu merge tot bordul 180 si incepe sa traga cam de pe la 60.Pot sacrifica un 20km/h pt o plecare mai sprintena , in ideea in care as schimbat rolele si arcurile.

 

Care e diferenta intre slidere si role ? Arcurile nu se pot pune toate la fel ? De ce trebuie combinate ?

 

Multumesc pt raspunsuri !

Editat de Andrei EU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...