Sari la conținut

Chopper Sau Enduro


POPA
 Share

Postări Recomandate

Nu are varsta nici o legatura cu stilu de moto,fiecare stil are farmecul lui,mie personal imi plac anumite tipuri din toate genurile,am avut si chopere,acum recent mi-am luat si de viteza,pana si cu un atv adevarat imi face placere sa ma dau.

Cat priveste intrebarea io zic sa-ti iei un R1,cu toate ca-i carenata se vede toata tehnica filigrana ca la un choper,si te poti duce cu el in natura,la munte pe asfalt,in plus vei descoperi si o noua senzatie de ridicare a parului de pe spate cand accelerezi.(daca ai)

Editat de karpatenwolf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu se compara. Poate doar la viteza in cazul unei excursii pe asfalt. Choperul e limitat la asfalt, enduro e mai polivalent...dar nu e asa de frumos pentru unii. Eu am rezolvat problema. Am din toate cate putin...

 

Esti ... TOTAL !!! Visul orcarui motociclist ! :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut !

 

Eu am "trecut" prin treaba asta de curand, in sensu' ca am avut un chopper super (parerea mea - yamaha dragstar 1100cc) cu care am facut putini km intr-un an (8500) pana acum 1 luna, cand am luat hotararea (si din cauza voastra :banana: ) ca trebuie sa imi iau un moto cu care sa ma pot da si la drumuri mai lungi de asfalt si prin locuri unde pot ajunge doar putine masini (sau deloc). Pot sa spun ca inca imi place mult ideea si de chopper (nu sunt deloc dezamagit de el) pentru ca e dementzial la drumuri lungi, cu bagaje, muiere in spate, ... Dar tocmai prin prisma faptului ca nu le-am putut avea pe amandoua am renuntat la chopper in favoarea BMW F650 Dakar=asfalt cat vrei tu si soft-enduro pana unde te tine.

Io am ales chopper ca si chopper-ist convins. Mi-am dat seama, insa, ca daca nu ai timp sa faci drumuri lungi si foarte lungi ca sa te bucuri indeajuns de motor, ti se ia de stat la semafor dupa terij'de masini, de respirat si in timpul liber aerul groaznic de oras, ...

(E foarte posibil ca pana la toamna, la cum ma stiu, sa imi iau un enduro adevarat).

 

PS: Chopper-ul e frumos, nimic de zis, toata lumea intoarce capu' dupa el...

Parerea mea.

Valentin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...