Sari la conținut

Casca Si Asigurare


golgo
 Share

Postări Recomandate

Inceputul cred ca ar trebui pus la faze haioase dar cred ca merge si aici

Asta vara stateam in fata blocului si beam o bere si apare la un moment dat un tip pe care nu il stiam si aflu ca ar fi varu` nu stiu cui. La un moment dat incepe el sa se laude cum ca a ajut o Jawa TS si cand il intre ce sa intamplat a zis ca a vandut-o ca a facut accident. I-am zis ca am avut si eu si l-am rugat sa imi povesteasca

" Ma duceam la tzara si cand am urcat pe pot (nu mai stiu ce pod) a aluneact de spate de la o groapa si m-am trezit pe contra send. Aveam 120 pe ora si din fata mea venea un papuc (deja eu ma asteptam sa ia curba ceva sa sara de pe pod :)) sau de pe motocicleta nu stiu ceva spectaculos :angry:) dar eu nu ) si am avut un super reflex si am tras tare de coarne si am ridicat-o pe o roata ( eu am intrebat la 120 ? el cica da) si uite asa m-am infipt cu roata in parbrizul papucului. Marele meu noroc a fost ca nu era carosat si am picat in spate. " De aici nu mai stiu prea bine parca a zis ca si-a rupt o coasta nu mai stiu ca debea ma abtineam sa nu izbucnesc in hohote de ras. Si cand te gandesti ca ii specificasem ca am avut si eu o moto la fel :angry:).

Acuma sa va zic si eu de accidentul meu petrecit acum vreo 3 ani. Mergeam linistit dinpre costin georgian inspre diham si chiar inaintea statie de tranvai dinte cele 2 locatii sa gandit un olcit cu un mosulica pe la 60-70 de ani sa intoarca. Si nu stiu cum a intors ca a ramas cu masina perpendicular pe strada. Aveam de ales in a intra in scuarul de la tranvai sau in masina lui sau bordura.Cum totul sa petrecut destul de repede si nu am fost ninja ca personajul de mai sus, pana la urma am intrat in masina lui si un pic in bordura. M-am lovit un pic la picior si pasagerul din spatele meu nu a avut nimic doar ca a dat cu capul in copac unu destul de mic de vro 10-15 cm diametru. Deci a avut super noroc cu casca. Nu va zic circul de dupa toata lumea il facea pe ala criminal de nu a avut curaj 15 minute sa iasa din masina, il rugam eu sa iasa sa mergem la politie. Cat depre asigurare mi-au dat destui bani cat sa repat stricaciunile.

P.S moto era un minsk

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...