Sari la conținut

Buc - Giurgiu - Oltenita - Buc


sebigansca
 Share

Postări Recomandate

Salut

Intrucat planurile initiale de iesire au fost anulate din cauza unor motive personale, si cum nu puteam sa petrec ziua de duminica in casa, am iesit la o tura scurta, si cum nu mai fusesem niciodata in giurgiu, am zis let's go...

Vreau sa zic doar atat : drumul bun, cu exceptia catorva km din apropierea bucurestiului ( atat la plecare cat si la intoarcere ) si de asemenea f liber ( poate fi si din cauza ca era duminica )

La Giurgiu am fost la port si putin prin oras, apoi am luat-o spre Oltenita, drumul frumos si putin virajat :D sate linistite :lol: si priveliste destul de frumoasa, mai ales cand se trece prin zone cu padure :D

In Oltenita n-am oprit, oricum am observat o chestie ciudata, la intrarea dinspre Giurgiu e un indicator vechi, mic si imbatranit care arata directia spre Bucuresti, eu unu nu l-am vazut din prima, dar dupa ca m-am intors l-am observat, dar oricum nu m-a lamurit f mult, oricum orasul e mic si dca o iei spre nord sigur iesi spre bucuresti :D

Drumul Oltenita - Bucuresti a fost ceva mai aglomerat, dar destul de liber pentru motocicleta :)

 

Eu zic ca merita iesirea asta daca nu este timp de una mai lunga

 

Asfalt uscat

 

Poze n-am facut, pentru cei care vor sa vada zona ... drum bun

Editat de sebigansca
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...