Sari la conținut

Achizitie Scuter 49 Cm3 !


xbitzux
 Share

Postări Recomandate

:D Am si eu o nelamurire poate ma puteti ajuta, vreau sa achizitionez un scuter de 49cm3, persoana de la care doresc sa il achizitionez nu a inmatriculat acest scuter pe teritoriul RO si detine urmatoarele acte: talon (Italia), carte tehnica (Italia), act de vanzare-cumparare intocmit in (Germania) intre el si propietarul strain.

 

Intrebarii:

 

- Sunt actele ok pentru a finaliza tranzactia sau vanzatorul trbuie sa mai detina alte acte?

 

- Este necesar ca intre mine si vanzatorul din Ro sa existe doar contractul de vanzare cumparare pentru ca eu sa fiu proppietarul de drept si sa pot inscrie acest scuter? sau mai am nevoie de alte acte ?

 

- Ce acte imi trebuiesc la RAR pentru a face omologarea si revizia necesara pantru inscrierea la primarie?

 

In Speranta ca veti ajuta un INCEPATOR, VA MULTUMESC ANTICIPAT !!!!!!!! :what: :hug: :what:

Editat de xbitzux
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

Cred ca cea mai buna varianta ar fii sa te duci la politie si sa intrebi daca aceste acte ajung

Dupa stiinta mea iti ajung actele si ajunge sa faci un contract de Vanzare Cumparare cu proprietarul din ro

Dar am spus si repet cea mai buna varianta e sa treci intr-o zii 5 minute pe la politie si sa ii intrebi

ei iti vor raspunde exact, pentru ca ei cu asta se ocupa toata ziulica

Numai bine si daca il iei sa nu uiti sa ma saluti pe drum

! :hug: :what: :what: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

Cred ca cea mai buna varianta ar fii sa te duci la politie si sa intrebi daca aceste acte ajung

Dupa stiinta mea iti ajung actele si ajunge sa faci un contract de Vanzare Cumparare cu proprietarul din ro

Dar am spus si repet cea mai buna varianta e sa treci intr-o zii 5 minute pe la politie si sa ii intrebi

ei iti vor raspunde exact, pentru ca ei cu asta se ocupa toata ziulica

Numai bine si daca il iei sa nu uiti sa ma saluti pe drum

! :D :sick: :eek: :ok:

Salut Ai toata Stima din partea mea :eek: Multumesc mult !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :hug: :what: :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la udriste e biroul de informatii, acolo iti va zice sigur ce si cum, iei o hartie si un pix si notezi

 

Succes :hug:

Ok Asa o sa fac , va tin la curent cand aflu noutati , cred ca problema aceasta este cel mai des intalnita acum decand cu inscrerea scutrelor la primarie """

 

 

va multumesc pentru sfaturi :what: :what: !!!!!!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...