Sari la conținut

Vreau Scuter


turdean
 Share

Postări Recomandate

Salutare sunt Mircea si vreau sa imi iau un scuter de 125cmc Malaguti Madison.

As vrea niste sfaturi pt el, sa il iau sa nu il iau? cum sunt, de ce sa nu il iau daca e vb de asa ceva.

Scuterul e adus din italia si e inmatriculat. Proprietarul zice ca e cu acte in regula.

Are cateva defecte minore zice el, dar eu nu stiu cat de minore sunt: sunt rupte incuietorile de la compartimentele de pe el, si in parte din spate e putin zgariat.

Nu e din orasul meu asa ca as vrea sa cer un sfat inainte sa percurg 300km si sa vad ca nu merita.

Multumers mult. astept raspuns. daca se poate pe turdeanmircea@yahoo.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare sunt Mircea si vreau sa imi iau un scuter de 125cmc Malaguti Madison.

As vrea niste sfaturi pt el, sa il iau sa nu il iau? cum sunt, de ce sa nu il iau daca e vb de asa ceva.

Scuterul e adus din italia si e inmatriculat. Proprietarul zice ca e cu acte in regula.

Are cateva defecte minore zice el, dar eu nu stiu cat de minore sunt: sunt rupte incuietorile de la compartimentele de pe el, si in parte din spate e putin zgariat.

Nu e din orasul meu asa ca as vrea sa cer un sfat inainte sa percurg 300km si sa vad ca nu merita.

Multumers mult. astept raspuns. daca se poate pe turdeanmircea@yahoo.com

 

 

incep ca reverse X(X(X(X .. alt topic aiurea deschis ... si apropo . .daca sunt rupte incuietorile sigur e furat :rock:) .. ai grija .. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incep ca reverse X(X(X(X .. alt topic aiurea deschis ... si apropo . .daca sunt rupte incuietorile sigur e furat :rock:) .. ai grija .. :D

Scuze ca am deschis topic dar nu prea stiu sa folosesc forumul vostru si numai asa am gasit sa pot scrie.

Merci de sfat.

Dar vreau sa stiu daca e bun tipul de scuter

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

O parere despre scuter nu pot sa-ti dau pt ca nu am condus asa ceva si nici nu am auzit nimik despre el...

Dar in legatura cu achizitionare mie mi se pare o prostie sa mergi 300 de km pt un scuter...(eventual dak este asa de ieftin incat sa merite). Acolo pe la tine nu este nimeni care se ocupa cu adusu scuterelor de afara? Tiar putea aduce ceva frumos la un pret acceptabil! Cat despre defectele optice ai grija ca fiecare zgarietura sa se reflecte in pret ca la o adica si esteticu conteaza!

Bafta la achizitionarea noii jucarii !!! :D

Editat de don' juan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la un scuter asa mare sigur o sa trebuiasca sa il inmatriculezi pe bune ... avand in vedere ca are incuietorile rupte este sigur furat ... si vei avea probleme. probabil te bucuri la pret dar vei regreta ... si in general nu este bine sa incurajam cumpararea scuterelor furate

 

este super scuteru asta ... stiu pe cineva care are :D (o sal sun sa vad daca IL mai are )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuterul e din 2003 si are 13500km facuti si e din romania

Mai pot alege alt madison din 2001 si are 15000km facuti si e de 150 cmc.e din ungaria.

Cel din ungaria arata mai bine si e din magazin de motoare.

cel din ramania costa 1200euro negociabil si cel din ungaria costa 1300euro

Ce ziceti care e varianta castigatoare?

 

la un scuter asa mare sigur o sa trebuiasca sa il inmatriculezi pe bune ... avand in vedere ca are incuietorile rupte este sigur furat ... si vei avea probleme. probabil te bucuri la pret dar vei regreta ... si in general nu este bine sa incurajam cumpararea scuterelor furate

 

este super scuteru asta ... stiu pe cineva care are :D (o sal sun sa vad daca IL mai are )

daca ma hotarasc sa il iau sigur o sa merg sa il berific la politie sau la RAR

 

Scuterul e din 2003 si are 13500km facuti si e din romania

Mai pot alege alt madison din 2001 si are 15000km facuti si e de 150 cmc.e din ungaria.

Cel din ungaria arata mai bine si e din magazin de motoare.

cel din ramania costa 1200euro negociabil si cel din ungaria costa 1300euro

Ce ziceti care e varianta castigatoare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D sfatul meu: cumpara din magazin. Este mai scump, dar stii ce cumperi si ai si garantie. Orice ai alege, sa il conduci muuuuuulti km fara probleme :rock:

 

 

 

 

 

 

Dar in legatura cu achizitionare mie mi se pare o prostie sa mergi 300 de km pt un scuter...(eventual dak este asa de ieftin incat sa merite).

 

 

Sa va zic yo una tare: cunosc pe cineva care s-a dus de la Ploiesti la Baia Mare sa ia un ciclomotor Piaggio Ciao... si mai are si probleme partzaietoarea :rock: :rock: :moto: :P :P :lol: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

O parere despre scuter nu pot sa-ti dau pt ca nu am condus asa ceva si nici nu am auzit nimik despre el...

Dar in legatura cu achizitionare mie mi se pare o prostie sa mergi 300 de km pt un scuter...(eventual dak este asa de ieftin incat sa merite). Acolo pe la tine nu este nimeni care se ocupa cu adusu scuterelor de afara? Tiar putea aduce ceva frumos la un pret acceptabil! Cat despre defectele optice ai grija ca fiecare zgarietura sa se reflecte in pret ca la o adica si esteticu conteaza!

Bafta la achizitionarea noii jucarii !!! :D

nu fi tu asa sigur ca e o prostie eu am fost de la craiova pana la bacau sami iau scuteru! deci oricum daca e inmatriculat si are acte nu are cum sa fie furat!

Asfalt uscat si salut cu farul! :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la ce te referi aici ?

Pai scuterul din ramania e din 2003 si are 13500km

scuterul din ungaria e din 2001 si are 15000km

cel din ungaria arata mai bine dar nu stiu in ce masura ar trebui sa ma ghidez dupa anul de fabricatie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...