Sari la conținut

probleme CBR125R


Postări Recomandate

am schimbat farul la cbr si dupa ce am pus totul la loc nu-mi functioneaza faza scurta. problema este ca mi-a ramas un cablu care idee nu am unde trebuie sa-l conectez. sper sa fie de la el. am schimbat becurile noi deci nu ar trebui sa fie de la becuri si din cate tin minte am schimbat si sigurantele (sunt doar 3 deci trebuie sa fie aceleasi sigurante si pentru faza scurta si pentru faza lunga). beculetul ati-ceata si faza lunga functioneaza perfect.

am incercat sa caut un manula de reparatii dar am gasit numai in spaniola si arata acolo ceva dar nu inteleg nimic :rock:

ma poate ajuta cineva?

 

1k124txl5jiy.jpg 2b3r0yzhfj6p.jpg

 

multumesc anticipat.

Editat de agoox
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Manual ai cautat ? daca nu ai gasit, lasa datele despre motor poate iti gasesc altii si iti dau.Cand scrii despre o problema scrie toate datele despre motor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am schimbat farul la cbr si dupa ce am pus totul la loc nu-mi functioneaza faza scurta. problema este ca mi-a ramas un cablu care idee nu am unde trebuie sa-l conectez. sper sa fie de la el. am schimbat becurile noi deci nu ar trebui sa fie de la becuri si din cate tin minte am schimbat si sigurantele (sunt doar 3 deci trebuie sa fie aceleasi sigurante si pentru faza scurta si pentru faza lunga). beculetul ati-ceata si faza lunga functioneaza perfect.

am incercat sa caut un manula de reparatii dar am gasit numai in spaniola si arata acolo ceva dar nu inteleg nimic :D

ma poate ajuta cineva?

 

1k124txl5jiy.jpg 2b3r0yzhfj6p.jpg

 

multumesc anticipat.

nu e cazul sa cauti vreun manual.

ai 2 optiuni

1.vb cu un electrician,nenea asta se uita si vede ca ai uitat sa pui un fir la faza scurta,sau ai pus in scurt. ii dai o bere calda sau rece

2.daca nu vrei sa chemi un nene vecin sa se uite,ca esti zgarcit,ia-o de la capat,desfa tot si da cu spray de contacte pe borne,sa nu fie oxidate. sigur gasesti buba....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Manual ai cautat ? daca nu ai gasit, lasa datele despre motor poate iti gasesc altii si iti dau.Cand scrii despre o problema scrie toate datele despre motor...

 

am gasit un manual de reparatii foarte bun dar ii in spaniola si idee nu am ce scrie peacolo. nu-mi dau seama numai dupa desene.

datele despre moto:

Honda CBR125 R

an 2005

serie cadru: MLHJC34A645005144

 

nu e cazul sa cauti vreun manual.

ai 2 optiuni

1.vb cu un electrician,nenea asta se uita si vede ca ai uitat sa pui un fir la faza scurta,sau ai pus in scurt. ii dai o bere calda sau rece

2.daca nu vrei sa chemi un nene vecin sa se uite,ca esti zgarcit,ia-o de la capat,desfa tot si da cu spray de contacte pe borne,sa nu fie oxidate. sigur gasesti buba....

 

am cautat un nene da nu prea am gasit pe nimeni care sa ma ajute. ce-i drept nu am cautat destul de insistent.

o sa merg la un service specializat. sigur imi spun acolo ce si cum.

 

merci pentru raspunsuri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...