Sari la conținut

Simson de vanzare


faraonu
 Share

Postări Recomandate

Vand Simson sport modificat - am cadrul modificat si cadrul original. Scurta istorie... l-am cumparat in stare destul de jalnica, am schimbat cilindru, piston segmenti si chiulasa. Am pus carburator de ij, aprindere de minsk (din pacate trebuie refacuta flansa de prindere de la aprindere pentru ca am dat-o la cineva sa-si faca una la fel si data a fost). In rest.. flansa de adaptare pentru roata spate, cadru alungit comenzi avansate inox, a fost chinuiala mea timp de un an de zile. Necesita slefuire, grunduire, vopsire.

Vreau sa o dau pentru ca nu am timp (si in momentul de fata nici bani) si e pacat sa stea si sa nu fie folosita.

Pretul... 900 RON.

Motocicleta e inmatriculata pe numele meu dar nu are ITP.

Ciprian - 0727 44 02 47

0749 66 94 50

post-750-1246377364_thumb.jpg

post-750-1246377438_thumb.jpg

post-750-1246377469_thumb.jpg

post-750-1246377516_thumb.jpg

post-750-1246377563_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand Simson sport modificat - am cadrul modificat si cadrul original. Scurta istorie... l-am cumparat in stare destul de jalnica, am schimbat cilindru, piston segmenti si chiulasa. Am pus carburator de ij, aprindere de minsk (din pacate trebuie refacuta flansa de prindere de la aprindere pentru ca am dat-o la cineva sa-si faca una la fel si data a fost). In rest.. flansa de adaptare pentru roata spate, cadru alungit comenzi avansate inox, a fost chinuiala mea timp de un an de zile. Necesita slefuire, grunduire, vopsire.

Vreau sa o dau pentru ca nu am timp (si in momentul de fata nici bani) si e pacat sa stea si sa nu fie folosita.

Pretul... 900 RON.

Motocicleta e inmatriculata pe numele meu dar nu are ITP.

Ciprian - 0727 44 02 47

0749 66 94 50

post-750-1246377364_thumb.jpg

post-750-1246377438_thumb.jpg

post-750-1246377469_thumb.jpg

post-750-1246377516_thumb.jpg

post-750-1246377563_thumb.jpg

E super motorul. ai muncit ca robu' la el din cate am vazut, Bafta la vanzare!

UP! de la mine! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mama, furca si comenzile sunt dementiale de-a dreptul :laugh:

Nu-s fan al acestor ghidusii, dar recunosc cand unele sunt facute frumos..

 

Parerea mea e ca trebuia terminat, si apoi luai mult mai mult pe el, la cum se [prezinta...Dar cunosc nevoia de fonduri :D

 

Bafta la vanzare, e un pret bun :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Multumesc pentru aprecieri. Am lucrat mult la motorul asta... Numai comenzile avansate m-au costat o gramada. Sa nu mai vorbesc de restul... saracu nene strungar se crucea cand ma duceam la el. :lol: Acum nu ma am timp si n-as vrea sa ramana abandonat in garaj. Mi-a trecut prin cap sa il las asa si sa-i fac un suport si sa-l atarn in curte ca obiect decorativ, dar cred ca mai potrivit ar fi pe sosea cu cineva care se bucura de el.

Chiar 700 de lei mi se par putini la cata munca am depus si mi-a trecut prin cap sa vand totul pe bucati ca sigur as iesi mai bine...

Daca e cineva care ar vrea sa se apuce de motorul asta sa-mi spuna... poate rezolvam cumva partea financiara... rate sau schimb cu altceva...

Toate cele bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

as fi eu interesat de acest motor si daca ne intelegem la pret te scap eu de el numai sa imi spui de unde esti?? astept un mail ptr discutii erebus103@yahoo.com. sa auzim de bine :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...