Sari la conținut

Furtune De Lichid De Frana Pentru Aprilia


Postări Recomandate

Facand o pauza la munca si admirandu-mi motoreta, mi-a atras atentia o chestie cel putin ciudata:piulita (de tipul "olandez"-ca la instalatii) de la furtunul de lichid de frana-capatul dinspre etrier era crapata fratilor :laugh: .Instantaneu ma iau nervii :banana: .Pun mana pe piulita cu pricina sa va ce dreaq s-a intamplat.Surpriza!!!Cade pur si simplu o jumatate din ea :smoke: .M-am uitat la ea: super corodata nene.Treaba e ca nu pierde lichid, nu trage aer, da' io nu ma risc.

 

Intrebarea mea este urmatoarea:de unde dreaq imi cumpar io furtune si cam cat ar costa(am furtune cu protectie metalica pe deasupra)

 

Please help fratilor.

 

P.S. Ce sunt furtunele rosii si albastre?Mi-a zis cineva la telefon da' habar n-am care-i treaba cu ele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Facand o pauza la munca si admirandu-mi motoreta, mi-a atras atentia o chestie cel putin ciudata:piulita (de tipul "olandez"-ca la instalatii) de la furtunul de lichid de frana-capatul dinspre etrier era crapata fratilor :laugh: .Instantaneu ma iau nervii :banana: .Pun mana pe piulita cu pricina sa va ce dreaq s-a intamplat.Surpriza!!!Cade pur si simplu o jumatate din ea :smoke: .M-am uitat la ea: super corodata nene.Treaba e ca nu pierde lichid, nu trage aer, da' io nu ma risc.

 

Intrebarea mea este urmatoarea:de unde dreaq imi cumpar io furtune si cam cat ar costa(am furtune cu protectie metalica pe deasupra)

 

Please help fratilor.

 

P.S. Ce sunt furtunele rosii si albastre?Mi-a zis cineva la telefon da' habar n-am care-i treaba cu ele.

 

Fa-te maine pe la service si vedem daca putem remedia. Dupa ora 14.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

FUCK,FUCK,FUCK

 

 

Alta in kooroo Stanii: fostul proprietar incercand probabil sa aeriseasca franele a rupt aerisitorul in etrier.

 

 

:banana: :smoke: :laugh: :lol:

 

 

Cum dreaq il scot io de-acolo?

 

Fa-te maine pe la service si vedem daca putem remedia. Dupa ora 14.

 

 

Stau foarte prost cu timpul liber(& money).Tocmai a nascut Corina si doctorii m-au usurat de bani rau de tot.

Sa vad ce dreaq fac.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

FUCK,FUCK,FUCK

Alta in kooroo Stanii: fostul proprietar incercand probabil sa aeriseasca franele a rupt aerisitorul in etrier.

:laugh: :lol: :-L :-L

Cum dreaq il scot io de-acolo?

Stau foarte prost cu timpul liber(& money).Tocmai a nascut Corina si doctorii m-au usurat de bani rau de tot.

Sa vad ce dreaq fac.

 

Am set de tarozi si extractor!!! Vrei? :banana: :smoke: Il scoatem!

 

Aerisitor stiu ca se potriveste si de la dacie (filetul pare sa fie la fel)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am set de tarozi si extractor!!! Vrei? :smoke: :laugh: Il scoatem!

 

Aerisitor stiu ca se potriveste si de la dacie (filetul pare sa fie la fel)

 

 

Ca sa nu stau pe bara prea mult, ma gandeam sa pun pe fata furtunul de pe spate care este impecabil (cu conditia sa se potriveasca la lungime)

Dar ca sa fac treaba asta, trebuie sa scot neaparat restul ala de aerisitor ramas in etrier, ca sa pot face aerisirea ca la carte.

Asa ca daca ai timp sambata sau duminica (pentru ca eu altfel nu pot) poate rezolvam.

Evident ca fara :banana: n-avem cum sa ne apucam de treaba :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa nu stau pe bara prea mult, ma gandeam sa pun pe fata furtunul de pe spate care este impecabil (cu conditia sa se potriveasca la lungime)

Dar ca sa fac treaba asta, trebuie sa scot neaparat restul ala de aerisitor ramas in etrier, ca sa pot face aerisirea ca la carte.

Asa ca daca ai timp sambata sau duminica (pentru ca eu altfel nu pot) poate rezolvam.

Evident ca fara :banana: n-avem cum sa ne apucam de treaba :smoke:

 

Din cate stiu eu furtunul de pe spate e mai scurt, deci nu cred ca ai vreo sansa sa faci ce iti propui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu te risca cu "improvizatii romanesti". chiar nu e cazul cand vine vorba de FRANE. fa-ti un set de furtune " race", sunt cele mai sigure si cele mai bune indiscutabil. sincer, cand e vorba de siguranta in trafic, de oasele tale, fa un efort pt ca merita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa nu stau pe bara prea mult, ma gandeam sa pun pe fata furtunul de pe spate care este impecabil (cu conditia sa se potriveasca la lungime)

Dar ca sa fac treaba asta, trebuie sa scot neaparat restul ala de aerisitor ramas in etrier, ca sa pot face aerisirea ca la carte.

Asa ca daca ai timp sambata sau duminica (pentru ca eu altfel nu pot) poate rezolvam.

Evident ca fara :cheers: n-avem cum sa ne apucam de treaba :D

 

in weekend extragem la tine maseaua de minte din etrier si la mine trebuie reglate dioptriile la culbutori

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...