Sari la conținut

batranulvirago

Membru
  • Număr conținut

    29
  • Înregistrat

  • Ultima Vizită

Orice postat de batranulvirago

  1. Mulțumesc oricum pentru ajutor. După niște consultanță cu tata și un amic mecanic auto, cred că voi merge undeva sa îmi facă o încărcare de sudura după care urmează o alezare
  2. Te salut! Ideea e că nu erau cămăși, erau rulmenți cu bile vărsate, am bătut în ceea ce păreau a fi camasi, dar era doar interiorul gâtului. O să iau legătura cu un strungar, mulțumesc!
  3. Va salut! Aveți dreptate, da, am lovit ca ciobanul, nu am știut, nu am avut cum și pe cine să întreb, nu am posibilitatea deplasării în service, am ascultat păreri ale unor oameni care nu se pricepeau deloc și cam asta e, am ajuns aici. Am scris aici în speranța că voi găsi vreo persoană care a mai întâmpinat o problemă similară, care îmi poate oferi diverse soluții sau îndrumări. Altfel, etichetele dumneavoastră nu mă ajută foarte mult! Zi frumoasă vă doresc in continuare!
  4. Va salut! Am vrut sa schimb recent rulmenții de jug la Virago 500 4FT.Am scos vechii rulmenți cu bile și nu știam dacă aveau cămăși exterioare sau nu, așa că am bătut în ceea ce păreau a fi cămășile până am stricat gâtul. Long story short, nu erau cămăși:((. Nu știu ce să mai fac, daca pun cămășile noilor rulmenți conici, axul ajunge până sus dar piulița de reglaj se prinde doar în câteva spire, mi-e cam frica sa o las așa. Aștept părerile voastre. Aștept idei, aștept orice, sunt disperat, am pierdut o lună cu motorul desfăcut. Va salut cu respect!
×
×
  • Creează nouă...