Sari la conținut

Adus Motor De Dincolo


cyborg
 Share

Postări Recomandate

motoare gasesti pe siteuri cum ar fii mobile.desau autoscout24.de sau chiar siteul delicitatii ebay.de sau ebay.it sau at marog pui codul tarii de unde cauti(multi prefera italia)tabel vamal mai gasesti pe auto-moto.ro iar de meritat merita ca primesti cea ce vezi fara mate ascunse in el dar atentie ca si nemti au inceput sa fie cam neseriosi asa ca fa contractul inainte sa pleci dupa motor(eu am patit-o)in rest daca il aduci in masina la unguri se plateste o garantie din care isi retin la urma un comision(nu e mult..se calculeaza dupa suma din contract pe care normal ca il treci sa fie cat mai mic)un importator direct din japonia mai e in ungaria si il gasesti la adresa redbaron.hu........

BAFTA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi ca a mai fost o discutie pe forum despre asta. erau explicate toate detaliile.

eu as apela la cineva care se ocupa cu asta. nu isi ia mult la afacere si merita pentru ca aduce mai multe deodata si se misca mult mai repede. aproape la aceeiasi bani te scoti daca te duci tu....pune mancarea, cazarea, drumul dus-intors, actele...si toate detaliile pe care nu le cunosti si este mai avantajos asa...parerea mea.

bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

SALVE!!!

PT.CYBORQ SI ALTII ASEMENI LUI :POT ADUCE MOTOARE LA COMANDA TEL 0722/213762.SA VA EXPLIC CUM STA CESTIUNEA:DACA TE DUCI TU SA ADUCI MOTORUL POTI IESI MAI IEFTIN FINANCIAR ,DAR SUNT MULTE CAPCANE SI RSCURI:DRUMUL IN SINE ,PROBLEME LA VAMA,FURTURI PE PARCURSUL DRUMULUI(STIU PE CINEVA CARE A PLECAT IN GERM SA ADUCA UN MOTOR SI LA INTOARCERE IN UNGARIA A INTRAT LA O BENZINARIE SA FACA O "PANA DE AIA RUSINOASA" SI PIETON A RAMAS!!!!!!!!!!),CONDITIILE METEO,ACCIDENTE PE DRUM SAU CHAR PROBLEME TEHNICE!!!EU PERSONAL VAD CA MULTI SE INDREAPTA SPRE ADUSUL MOTOARELOR CU FIRME SAU PERSOANE CARE FAC DESEORI ACEST JOB. SE INCARCA CALUTUL IN TIR SAU PE RULOTA ,AJUNGE IN RO FARA RULAJ SAU IZBELI,SE FAC FORMELE LA RAR,VAMA.... SI POATE FI INMATRICULAT! COSTURI SUPLIMENTARE DAR FARA STESS SI EMOTII!!!!!DEASEMENEA CEI CE ADUC MOTOARE STIU CE ACTE TREBUIESC SI UNDE SA SE DUCA SI CU CINE SA VORBEASCA......DACA MA INTELEGETI.TE POTI TREZI LA NOI (RAR,VAMA) ,DACA ADUCI TU MOTORUL CA ACTUL X NU E BUN, Y,NU ARE STAMPILA SI ALTE STUPIZENII BIROCRATICE SI CE FACI ATUNCI???? INAPOI IN GERMANIA.......PE CIND DACA SEMNEZI CONTRACT CU O FIRMA ESTE CU TOTUL ALTA TREABA. ASTEPT REACTILE VOASTRE!! VA SALUT!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PT ALEXIA:UN MOTOR DE 125 ,2T ,DECENT,AJUNGE ADUS IN RO LA 1200-1400 EURO ,STARE BUNA.UN MOTOR MAI PRETENTIOS DE 500-750 CM SI NU SPEEDER AJUNGE LA 2300-2800 EURO ADUS LA NOI. ANII DE FABRICATIE SUNT PESTE 1994 SI RULAJUL DE APROXIMATIV 20-30.000KM .DESIGUR LA CELE DE MAI SUS SUNT EXCEPTII IN + SAU - FUNCTIE DE PRETUL DE ACHIZITIE DIN TARA DE UNDE SE ADUCESI STARE TEHNICA.UN LUCRU ESTE CERT: SE MERITA DE ADUS MOTORE IN STARE TEHNICA BUNA SI F BUNA!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

ipotetic vorbind!

ma duc eu in Germania! imi cumpar motoru de la un dealer( ceva enduro-touring fabricat in UE - stiu ca este o intreaga "discutie" acest capitol) si nu vreau numere provizorii, ca sa o calaresc pan acasa!

intrebarea: cum o pot aduce! exista "rute" sau anumite "locuri" respectiv dealeri care sunt frecventate de cei cu tirurile! ca sa pot venii si eu cu ea!

Alta treaba! daca as stii io ca al meu coleg de suferintza (roman) , cand imi aduce jucaria, pune in plus(gandindu-se la stresu meu!!!) doar 300$ sau max 450$!!!fara sa mai umble pe la motor! atunci pe barba mea ca as avea incredere! si am bate palma!

de aceea as fi in stare sa ii tzin de urat soferului de tir! si sa ma ajute doar cu transportul!

Dupa cum probabil v-atzi dat seama! banii mi fac singur! si numai eu stiu cat de greu! si parca nu i-as arunca asa de ushor!

e normal sa intorci problema pe toate partzile! doar doar vei gasi o posibilitate!

sper sa nu va fi plictisit (sigur atzi mai auzit d-astea) !

multzam!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PT ALEXIA:UN MOTOR DE 125 ,2T ,DECENT,AJUNGE ADUS IN RO LA 1200-1400 EURO ,STARE BUNA.UN MOTOR MAI PRETENTIOS DE 500-750 CM SI NU SPEEDER AJUNGE LA 2300-2800 EURO ADUS LA NOI. ANII DE FABRICATIE SUNT PESTE 1994 SI RULAJUL DE APROXIMATIV 20-30.000KM .DESIGUR LA CELE DE MAI SUS SUNT EXCEPTII IN + SAU - FUNCTIE DE PRETUL DE ACHIZITIE DIN TARA DE UNDE SE ADUCESI STARE TEHNICA.UN LUCRU ESTE CERT: SE MERITA DE ADUS MOTORE IN STARE TEHNICA BUNA SI F BUNA!!!

Merci! :P dar am inteles ca primavara cresc preturile in general?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...