Sari la conținut

Siria Country Biker's


calinbac
 Share

Postări Recomandate

Io cu Gheza de la TM alias fade2black

Lipova - ÂŞiÂştarovăț - peste deal (ne-am rătăcit puțin) - Bestovăț :) Topolovățu Mare - BuziaÂş (suc la avion) TM - ploaie până la Arad

După CuveÂşdia am luat-o drrept spre sud, chit ca nu prea a fost drum. Trebuia să ajungem Âşi în satul CoÂşarii, dar cum spuneam, ne-am rătăcit puțin dar a meritat

Am trecut prin locuri "where no one has gone before" cum ar zice Jean-Luc Piccard. Cel puțin nu cu mototcicletele, ca se uitau aia la noi ca la ozeneuri :)

cum e drumul de la Sistarovat la Topolovat

am incercat anul trecut cu suzuki si am renuntat din motive obiective si subiective B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

cum e drumul de la Sistarovat la Topolovat?

am incercat anul trecut cu suzuki si am renuntat din motive obiective si subiective :D

Motive de a renunța se găsesc oricând :P

E drum de motociclete Âşi oameni pregătiți pentru ce e mai rău, inclusiv pentru eventualitatea că te-ai putea abate de la "drum"

Cu ocazia asta am aflat că nu e nevoie să faci sute de km pe zi ca să te simți endurist.

Următorul meu obiectiv e să trec dealul de la Cladova la Feredeu. Prima dată nu am reuÂşit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motive de a renunța se găsesc oricând :P

E drum de motociclete Âşi oameni pregătiți pentru ce e mai rău, inclusiv pentru eventualitatea că te-ai putea abate de la "drum"

Cu ocazia asta am aflat că nu e nevoie să faci sute de km pe zi ca să te simți endurist.

Următorul meu obiectiv e să trec dealul de la Cladova la Feredeu. Prima dată nu am reuÂşit

 

Nu am avut chef sa nenorocesc pe suza la vremea respectiva

Oricum, probabil ma voi duce intr o zi sa imi testez abilitatile momentan inexistente pe trasee de padure

Editat de calinbac
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am avut chef sa nenorocesc pe suza la vremea respectiva

Oricum, probabil ma voi duce intr o zi sa imi testez abilitatile momentan inexistente pe trasee de padure

asa mai,ai grija de motor,pune-l in sufrageie si noaptea in dormitor cu tine...si cand ai chef,uita-te la ea sa iti piarea chefu iar. Vezi sa nu fie ploaie afara,noroi,praf,vant si daca e 1 nor pe cer stai cu Suza de vb la masa de pranz...ma enervati deja cu textele astea...ce sa mai zic eu de ,,batrana,, mea pe unde am dus-o saraca ca plangeau si oglinzile,nu ca sant criminal,dar am vrut sa vad ce poate si ce pot eu...si nu ma dau inapoi .Clar?

Editat de kato_arad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa mai,ai grija de motor,pune-l in sufrageie si noaptea in dormitor cu tine...si cand ai chef,uita-te la ea sa iti piarea chefu iar. Vezi sa nu fie ploaie afara,noroi,praf,vant si daca e 1 nor pe cer stai cu Suza de vb la masa de pranz...ma enervati deja cu textele astea...ce sa mai zic eu de ,,batrana,, mea pe unde am dus-o saraca ca plangeau si oglinzile,nu ca sant criminal,dar am vrut sa vad ce poate si ce pot eu...si nu ma dau inapoi .Clar?

 

 

:P :D :lol:

Asa Kato...fi rau

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa mai,ai grija de motor,pune-l in sufrageie si noaptea in dormitor cu tine...si cand ai chef,uita-te la ea sa iti piarea chefu iar. Vezi sa nu fie ploaie afara,noroi,praf,vant si daca e 1 nor pe cer stai cu Suza de vb la masa de pranz...ma enervati deja cu textele astea...ce sa mai zic eu de ,,batrana,, mea pe unde am dus-o saraca ca plangeau si oglinzile,nu ca sant criminal,dar am vrut sa vad ce poate si ce pot eu...si nu ma dau inapoi .Clar?

domnu KATO cred ca ma confundati cu alte persoane

daca ati fi citit cu atentie ati fi remarcat ca vorbeam de motocicleta suzuki si de faptul ca atunci eram proaspat posesor de moto si experienta zero

nu ca acum as avea ceva mai mare, dar transalpul nu l-am menajat deloc, am mers pe destule coclauri

oricum fiecare pricepe ce vrea si comenteaza ce poate

Ne vedem la plimbarea din 21-22.06 trebuie gasita destinatia

sau duminica 15.06 la una scurta pana la taut cu scopul declarat de a pierde o zi pe balta la pescuit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am avut chef sa nenorocesc pe suza la vremea respectiva

Oricum, probabil ma voi duce intr o zi sa imi testez abilitatile momentan inexistente pe trasee de padure

corect! Am citit foarte atent si ti-am raspuns la vremea respectiva foarte atent! Aceste remarci ale mele nu suna numai pentru tine,chiar si eu ma critic de multe ori.Asa ca nu o lua in nume de rau,remarca mea era pentru tine la trecut,dar voi vedea,poate si la prezent.Iara ai ramas fara ciorapi la Sarmi? :P

Editat de kato_arad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

corect! Am citit foarte atent si ti-am raspuns la vremea respectiva foarte atent! Aceste remarci ale mele nu suna numai pentru tine,chiar si eu ma critic de multe ori.Asa ca nu o lua in nume de rau,remarca mea era pentru tine la trecut,dar voi vedea,poate si la prezent.Iara ai ramas fara ciorapi la Sarmi? :P

1.nu am luat-o in nume de rau

si chiar si transalpul incerc sa il menajez pt ca efortul financiar la achizitie a fost destul de mare pt mine, nu stiu cand voi putea sa imi iau alt motor in cazul in care il stric

2. nu ca nu am avut numa o pereche, asa ca am fost nevoit sa imi dezghet picioarele - a se vedea filmuletul facut de Berty

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1.nu am luat-o in nume de rau

si chiar si transalpul incerc sa il menajez pt ca efortul financiar la achizitie a fost destul de mare pt mine, nu stiu cand voi putea sa imi iau alt motor in cazul in care il stric

2. nu ca nu am avut numa o pereche, asa ca am fost nevoit sa imi dezghet picioarele - a se vedea filmuletul facut de Berty

raspunsul e al meu

nu am observat ca e alt id

:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I-a luati de aici:

Slalom printre cumulunimbusi

 

Io cu Gheza de la TM alias fade2black

Lipova - ÂŞiÂştarovăț - peste deal (ne-am rătăcit puțin) - Bestovăț :P Topolovățu Mare - BuziaÂş (suc la avion) TM - ploaie până la Arad

După CuveÂşdia am luat-o drrept spre sud, chit ca nu prea a fost drum. Trebuia să ajungem Âşi în satul CoÂşarii, dar cum spuneam, ne-am rătăcit puțin dar a meritat

Am trecut prin locuri "where no one has gone before" cum ar zice Jean-Luc Piccard. Cel puțin nu cu mototcicletele, ca se uitau aia la noi ca la ozeneuri :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sambata sunt prins cu ceva activitati nu tocmai usoare :P :D :lol:

dar duminica vreau sa merg la taut la pescuit, baie, clisa fripta ....

plecarea duminica dimineata din siria la ora la care ma voi trezi, cel tarziu 10

Tico te bagi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri cand am venit de la munca eram in coloana pe centura intre 2 tiruri

Pe sensul opus la fel

Dintr-o data apare un idiot pe un motor cred ca era r6 sau gsx si ma impinge cu piciorul din mers

Idiotul mergea cu cel putin 60 printre coloanele de tiruri si nu avea nici numar

Abia mi-am tinut echilibrul sa nu cad,ganditi-va ca eram in coloana si se circula bara la bara cu 15-20 la ora

de aceea am bagat topicul ala oribil (ma bucur ca sa scos)

idioti de genul asta ne fac de ras cred ca avea - la cerebel

idiotul normal ca a dat gaz si a taiat-o pe linia de mijloc cu cel putin 100

mama lui de inconstient si (cuvant urat) :P

sa aveti grija fratilor ce faceti ca greselile se platesc de multe ori cu viata

asfalt uscat si fara evenimente :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ASA SUNT OAMENI CU NEVESTE SAU PRIETENE STABILE....asta-i teoria ta...se zice ,,oamenii,, va..v-a...nui...nu-i...ma omori cand pui ceva pe net,trebuie sa zic asta,fara rautate!

 

Ieri cand am venit de la munca eram in coloana pe centura intre 2 tiruri

Pe sensul opus la fel

Dintr-o data apare un idiot pe un motor cred ca era r6 sau gsx si ma impinge cu piciorul din mers

Idiotul mergea cu cel putin 60 printre coloanele de tiruri si nu avea nici numar

Abia mi-am tinut echilibrul sa nu cad,ganditi-va ca eram in coloana si se circula bara la bara cu 15-20 la ora

de aceea am bagat topicul ala oribil (ma bucur ca sa scos)

idioti de genul asta ne fac de ras cred ca avea - la cerebel

idiotul normal ca a dat gaz si a taiat-o pe linia de mijloc cu cel putin 100

mama lui de inconstient si (cuvant urat) :P

sa aveti grija fratilor ce faceti ca greselile se platesc de multe ori cu viata

asfalt uscat si fara evenimente :D

trebuia sa te opresti si sa suni imediat la 112,memorai culoarea motorului,marca,directia unde se indrepta. Asa am procedat eu cu unu care a depasit pe partea dreapta,sofer cu masina,a acrosat un biciclist chiar in fata mea,l-a trantit pe bietul de pamant,bicicleta varza si el cu capul spart. Faza s-a petrecut chiar in fata mea.Vitezomanu facea slalomuri printre masini.Bineanteles ca nu s-a oprit dupa ce daduse cu biciclistul de pamant.Am sunat rapid si am memorat numarul si marca masinii,Peste jumate de ora a fost dus la politie si i s-a facut dosar penal,martor am fost la doar 1 proces si am spus clar cum se intamplase.Nu stiu ce s-a intamplat cu el dupa aia,dar poate ca a scapat doar cu amenda penala,despagubire la biciclist si permis suspendat...merita mai mult javra. Imi pare rau ca s-a intamplat asta,fiecare reactioneaza in moduri diferite,dar ceea ce a facut dobitocu asta se cheama lipsa de discernamant,idiotenie...lista e deschisa!ala numai motorist nu e. Asa ca altadata daca ti se mai intampla sau vezi vre-o faza nelalocul ei,pune mana fara regrete pe telefon! Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar nu m-am gandit la asta dar sa stii ca merita

probabil nici permis nu avea

cand ma gandesc ca intotdeauna soferii de tir care sunt in spatele meu pastreza vreo 5 m distanta.......

 

iar merg pe ploaie la servici

:D

istoria de anul trecut se repeta

Alex mai tii minte ce injuram toti anul trecut vremea?

:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CRED CA FAC PE DRACU-N 4 SI MERG DE VINERI PE TRANSFAGARASAN

sa vad cine mai vine si cum scap de la servici ca programul meu este asa

de luni pana miercuri de la19 la 7

joi de la 15 la la 7 si vineri cred ca o sa fiu liber.sper

liviut, coco, calin, rusu, nicu ce ziceti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...