Sari la conținut

Vreau Si Yo Segmenti


kta_bmxpunk
 Share

Postări Recomandate

vreau si yo o pereche de segmenti buni, pentru un mz 125 rt si o oglinda pentru far .care are sau poate stie d unde sa fac rost sa imi spuna si mie..multam mult

pai baga-ti orasu la profil ca poate te vede cineva care are, sau, ia din primul topic nr lui tunaru si da-i un telefon, poate mai aduce piese....te duci cu cilindru si ti-i verifici daca gasesti segmenti, sa inchida bine...

 

bafta :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vreau si yo o pereche de segmenti buni, pentru un mz 125 rt si o oglinda pentru far .care are sau poate stie d unde sa fac rost sa imi spuna si mie..multam mult

 

 

se potrivesc de oltcit... nu mai stiu sigur de care.... 1100 sau 1300. Vezi si tu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

se potrivesc de oltcit... nu mai stiu sigur de care.... 1100 sau 1300. Vezi si tu...

 

 

mai, tu esti sigur ca ai citit bine modelul motorului? :lol:

 

@bmx: vezi aia de minsk, mi se pare ca sunt la fel...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum au ciocurile segmenti ca si la mobra asa?daca is asa cred ca te pot ajuta eu...!

 

mobra la mz rt125?cam greu...

 

se potrivesc de oltcit... nu mai stiu sigur de care.... 1100 sau 1300. Vezi si tu...

cozmine tata, esti sigur? :lol: nu as baga mana in foc...

 

s-ar putea sa mearga aia de minsk, dar, nici aici nu se stie...

 

cel mai bine, de curiozitate, pune subler si masoara si spune-ne si noua, ca poate pistonu de minsk de ex, e mai mic in diametru si mai inalt, sau invers, si nu se potrivesc, cum nu se potrivesc segmentii de 50 cc de la un motor la altul, fabricat de alta firma...

 

sunal-l pe Zoltan si roaga-l sa-ti trimita prin posta. Ii spui ce marime ai nevoie si iti trimite. Sunt aproximativ 200.000

 

ma nebune...tu ai avut mz dasta...nu stii ce marime erau segmentii aia?

 

parca tre sa scrie pe piston...arunca un ochi mestere...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunal-l pe Zoltan si roaga-l sa-ti trimita prin posta. Ii spui ce marime ai nevoie si iti trimite. Sunt aproximativ 200.000

deci yo sunt din ploiesti si nu am desfacut motoru sa ma uit niciodata.daca e o sa il desfac si o sa ma uit.dar daca este da mi si mie nr de telefon a lui zoltan si o sa il sun .

ah si dak este spunetimi unde gasesc sa cumpar o oglinda pentru far?

multumesc pentru ajutor

ah si inca cva ,cum aflu marimea segmentilor .?

multmuesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mobra la mz rt125?cam greu...

cozmine tata, esti sigur? :lol: nu as baga mana in foc...

 

s-ar putea sa mearga aia de minsk, dar, nici aici nu se stie...

 

cel mai bine, de curiozitate, pune subler si masoara si spune-ne si noua, ca poate pistonu de minsk de ex, e mai mic in diametru si mai inalt, sau invers, si nu se potrivesc, cum nu se potrivesc segmentii de 50 cc de la un motor la altul, fabricat de alta firma...

ma nebune...tu ai avut mz dasta...nu stii ce marime erau segmentii aia?

 

parca tre sa scrie pe piston...arunca un ochi mestere...

Deci man mam referit la ciocuri doar.....sunt doua feluri de ciocuri la 2 timpi unu e cum are mobra de inchid segmenti cap in cap si alta e cum are minsku incid numa pe jumatate ca boltu iese inafara de se face una cu segmentu sper sa intelegi ce am zis......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vreau si yo o pereche de segmenti buni, pentru un mz 125 rt si o oglinda pentru far .care are sau poate stie d unde sa fac rost sa imi spuna si mie..multam mult

Ce ar fi daca ti-as vinde un mz ca al tau intreg, original cam 80%, dezmembrat(inafara de motor motorul e ok.),... cu acte vechi......

daca vrei da-mi un PM :lol: .... sa nu mai vada restu'.... afacerile noastre!!! :lol: :lol:

Pretu e mic :lol: :finger: .....

Editat de baluba16
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce ar fi daca ti-as vinde un mz ca al tau intreg, original cam 80%, dezmembrat(inafara de motor motorul e ok.),... cu acte vechi......

daca vrei da-mi un PM :lol: .... sa nu mai vada restu'.... afacerile noastre!!! :lol: :lol:

Pretu e mic :lol: :finger: .....

 

 

Mai bine spune si pretul,ca poate daca nu vrea el,vrea altcineva...nu?Daca zici ca e mic,spune-l macar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

0722669946 Zoltan Okani. Il suni si ii spui ce diametru are interiorul cilindrului si ii zici si ce diametru are pistonul. Te uiti la piston sau la vechii segmeti si vezi ce fel de inchidere au - stie el ce segmenti sa-ti trimita. Segmentii sunt facuti in Ungaria dar sunt bunicei. Spor la treaba!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...