Sari la conținut

Enduro-maniaco-depresiv Ed-a Iii-a


Postări Recomandate

ma gandesc de vreo 2 sapt sa deschid topicul asta in care astept sa imi scrieti ce fel de trasee ati dori sa va pregatim ptr anul 2008 la intrunire.primele 2 editii ne-au demonstrat ca inca avem carente la capitolul traseu(care pe langa chef e de fapt cel mai important).asa ca astept strict propuneri din partea voastra,ca sa stim de ce fel de trasee ne apucam sa facem.cu respect...

PS ma intereseaza daca mentinem si treaba cu proba speciala... :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

superspeciala trebuie mentinuta, in special pt. bajetii care se cred cu adevarat tari.

in rest 2 trasee: experti si hobby, ca sa se dea si unii si altii si sa nu le dea placerea in greata, unora sau altora.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Traseul ar fii fost banal daca nu ar fi plouat, deci.......

...dar a plouat in schimb..oricum am renuntat la parti mari din traseu ptr ca erau imposibil de urcat(si ca sa concluzionam la start au fost 75 de motoare si pe cozia au ajuns 15)...stai linistit ca toata partea nasoala a fost evitata.vino odata pe uscaciune sa vezi rapele care erau pregatite.

 

oricum rugamintea mea este sa scrieti ce ati vrea ptr ed a_III-a ,nu sa criticati ce a fost...noi trebuie sa tinem cont ca intre experti si hobby este o diferenta URIASA...asa ca avem f mult de lucru ptr la anu.cu respect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi s-a parut foarte bine asa cum a fost. :lol:

Este doar o intalnire (nu un concurs), la care venim sa ne dam de placere, si n-ai cum sa fi exact la fix pe placul tuturor. Orice traseu ai face, intotdeauna vor fi unii foarte tari carora li se va parea (prea) usor, dar vor fi si unii mai incepatori, carora li se va parea (prea) greu.

Pentru cei foarte tari exista si campionat national de enduro, exista si RedBull, etc.

Iar incepatorii vor progresa si la anu' vor fi mai bine. :lol:

 

Asa ca asta e... :baldy: Felicitari pentru organizare, stiu ca e greu si am vazut ca v-ati descurcat foarte bine ! :lol:

 

BTW, si noi (grup de 3) am ajuns pe Cozia, dar ceva mai tarziu. :lol: Am avut in echipa un al patrulea care a avut probleme mari la inceput si am intarziat vreo doua ore. :lol:

 

Superspeciala trebuie mentinuta OBLIGATORIU, pentru spectacol. Este bine sa fie foarte dificila, ca sa nu fie mai mult de vreo 20 de doritori, si as propune sa o limitati la 5 minute per concurent, in asa fel incat per total sa nu depaseasca 2 ore.

 

Alta propunere: ATV-urile organizatorilor (de pe traseu) sa duca minim 20 de litri de apa si eventual ceva benzina. In padure am avut momentul penibil in care baiatul de pe ATV imi cerea mie apa, iar eu m-am ferit sa-i dau, ca nu mai aveam decat vreun litru si nu stiam daca imi ajunge. Nashpa... :finger:

 

Voineasa ar fi misto, votez pentru! Bafta! :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum bine a zis si Floricel, in mod cert doua trasee :lol: Unul pentru avansati si unul pentru incepatori..........sa se poata distra si d-astia ca mine..........adica incepatori :lol:

Oricum, daca e vreun incepator prea avansat, a doua zi poate sa mearga pe traseul pentru avansati :lol: .........dar se poate si invers, adica un "avansat" prea incepator...... :lol:

Editat de Angi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiecare participant la cursa trebuie sa aiba in rucsac obligatoriu 2 l de apa si 2 l de benzina. De asemenea si o trusa mica de scule. Organizatorii trebuie sa faca prezenta neaparat ( ex Dragonul a cazut intr-o rapa , dar nu s-a lovit si cu ajutorul unui ATV a scos moto).

Pentru mine, ca incepator prima parte a fost crunta, altii spuneau ca a fost joaca, s-au plictisit. Trebuie facuta imparteala pe 2 grupe : avansati si incepatori.

Traseul trebuie insemnat mai bine - toata lumea s-a ratacit.

Proba speciala trebuie mentinuta, dar numai pentru avansati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aseara am avut sedinta de club.s-a stabilit concret locatia(statiune voineasa-jud valcea)unde avem deja traseele ptr incepatori lucrate de anu trecut si un traseu de avansati ce rivalizeaza cu romaniacs lejer.super urcari tehnice pe traseu abrupt ingust cu ace de par de te plictisesti...

in rest statiunea ate tot ce trebuie zeci de locuri de cazare concentrate pe 1km patrat,ptr toate buzunarele si toate pretentiile,parc rece ptr motoare,carciumioare,zona ptr agrement ptr insotitori sau insotitoare..ce sa mai...incepem sa lucram deja la trasee. :lol: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aseara am avut sedinta de club.s-a stabilit concret locatia(statiune voineasa-jud valcea)unde avem deja traseele ptr incepatori lucrate de anu trecut si un traseu de avansati ce rivalizeaza cu romaniacs lejer.super urcari tehnice pe traseu abrupt ingust cu ace de par de te plictisesti...

in rest statiunea ate tot ce trebuie zeci de locuri de cazare concentrate pe 1km patrat,ptr toate buzunarele si toate pretentiile,parc rece ptr motoare,carciumioare,zona ptr agrement ptr insotitori sau insotitoare..ce sa mai...incepem sa lucram deja la trasee. :lol: .

SUPER. Faceti-o la toamna, NU la anu' !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...