Sari la conținut

Va Rog Sa Ma Sfatuiti


sckhreech
 Share

Postări Recomandate

Salut,

Doresc sa imi achizitionez 1 scooter second-hand pana in 50cmc, care sa se poata conduce fara permis si sa il pot inscrie si la primarie pt a-l folosi in oras.

Rugamintea mea la voi este sa imi spuneti si mie ce acte trebuie sa aiba scooterul adis din strainatate ca sa il pot inscrie la primarie, ce acte trebuie sa am la primarie, cat costa inscrierea, spre ce marca de scooter sa ma "duc", avand in vedere ca vreau ceva care sa mearga si delimitat sau eventula sa il iau delimitat fiinde sh, sa arate cat decat bine si sa fie si fiabil.

Am incercat si functia "search" dar nu am gasit raspunsuri concrete la "problemele" mele.

 

Va multumesc si astept raspunsurile voastre.

 

Bafta multa.

 

Si as mai fi interesat de modele care pot fi si tunate cu kituri , ambreiaje si tobe care le pot gasi destul de usor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut! ca acte ai nevoie neaparat de o factura (factura romaneasca trebuie sa fie personalizata cu numele firmei si sa aiba stampila cu acelasi nume ) si talon original (ai grija k au inceput sa faca si taloane jigodiile astea).ce scuter sa-ti cumperi - depinde de banii de acre dispui- ca exemplu ( ce imi place mie si sunt ptrintre cele mai bune dk nu cele mai bune ) ti-as da Piaggio Runner, Aprilia SR50, Yamaha Aerox ,insa trebuie sa-ti placa si tie .pt inscrierea la primarie trebuie sa faci o programare la RAR (akolo ori sa-ti dea o carte de identitate a scuterului romaneasca) dupa care te duci la primarie (cu xerox dupa toate actele) si o taxa la primarie de o 100 ron.sper sa te ajute tot ce ti-am spus si dk cineva stie ceva in plus sa ne spuna si noua

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar pt rar imi trebuie doar factura de romania?...sau mai trebuie si alte acte?

 

 

sal all un nou website pt SCUTERISTI a aparut in sfarsit a facut cineva o treaba buna cu un forum pt scutere www.scuterist.ro

da dar din pacate nu il foloseste nimeni :lol:

 

sal all un nou website pt SCUTERISTI a aparut in sfarsit a facut cineva o treaba buna cu un forum pt scutere www.scuterist.ro

da dar din pacate nu il foloseste nimeni :lol:

 

sal all un nou website pt SCUTERISTI a aparut in sfarsit a facut cineva o treaba buna cu un forum pt scutere www.scuterist.ro

da dar din pacate nu il foloseste nimeni :lol:

 

sal all un nou website pt SCUTERISTI a aparut in sfarsit a facut cineva o treaba buna cu un forum pt scutere www.scuterist.ro

da dar din pacate nu il foloseste nimeni :lol:

 

sal all un nou website pt SCUTERISTI a aparut in sfarsit a facut cineva o treaba buna cu un forum pt scutere www.scuterist.ro

da dar din pacate nu il foloseste nimeni :finger:

 

sal all un nou website pt SCUTERISTI a aparut in sfarsit a facut cineva o treaba buna cu un forum pt scutere www.scuterist.ro

da dar din pacate nu il foloseste nimeni :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Badrumurile publice si nu constituie pericoi baieti, bagati-va mintile in cap :lol: NU SE MERGE OBLIGATORIU LA RAR. Te duci la un notar si dai o declaratie pe propria raspundere in valoare de ~10 lei cum ca scuterul pe care ti tu fundul este apt sa circule pe drumurile publice si nu contistuie un pericol pentru alti participanti la trafic, se incadreaza in normele de circulatie :lol:

 

alby incearca sa-si faca posturi clar :lol:

postul lui scr33ky nu-si are rostu :|

 

ontopic: iti trebuie doar talon si contract-vanzare cumparare de la cel care ti-l da (sa corespunda in talon seriile, sa aiba sub 50 cc, sub 4 kW, vit. maxima 45km/h). Apoi te duci la primarie si iti dau ei un biletel cu tot ce-ti trebuie :lol:

 

Modele bune: Aprilia SR50, Gilera Runner, Malaguti F12/F15, Piaggio NRG, si in special pentru tuning Yamaha Aerox, Peugeot Speedfight2.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...