Sari la conținut

Tot Minsk


sinbad
 Share

Postări Recomandate

Stie cineva care sunt diametrele cilindrului la diferite cote? De unde stiu la ce cota e cilindrul meu daca am un anumit diametru interior?

Sau, sa o luam mai simplu: de unde stiu ca segmentii aia mai sunt buni pentru cilindrul meu? Sau ce segmenti sa-mi iau, la ce cota???

Mai precizez ca cilindrul arata brici, nu are urme de uzura, santuri, zgarieturi sau vreo diferenta de diametru pe lungimea lui.

Daca stie cineva cum se apreciaza uzura la motoarele astea, sa-mi spuna si mie, va rog. Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai pistonul nu urca pana sus. Cu cativa milimetrii inainte sa ajunga pistonul se formeaza o diferenta de nivel care se simte la mana daca e uzat cilindrul. Daca nu se simtel nimic la mana iei frumos cilindrul si te duci cu el in targ si incerci segmeti bagandui in cilindru dar ai mare grija ca marginile segmentilor nu trebuie sa se atinga tre sa ramana un spatiu f mic intre ele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 10 months later...
Vizitator Auxois

Vezi ca in momentul in care bagi segmentii pe cilindru, tre' se aiba deschidere la capete aproximativ grosimea unei lame de ras.

Daca ai scos pistonu' ia niste shmirghel si curata bine calamina de pe el si vezi ca este scris un numar 0, 1, 2 sau 3. Acel numar indica ce cota este pistonu respectiv. Iar daca intra normal pe cilindru, inseamna ca si cilindru e aceeasi cota.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...