Sari la conținut

Reprize ciudate


Vizitator Hairy Poker
 Share

Postări Recomandate

Vizitator Hairy Poker

:D

Mi se intampla o chestie super ciudata cand accelerez, urca in ture super repede pana pe la 7000-7500.

De pe la 7000-7500 pana pe la vreo 9000-9500 parca o gatuie ceva si abia urca te rogi de ea.

De pe la 9000-9500 pana la 15000 urca instant dupa aia...

 

Avetzi idee de la ce poate fi??

 

Extra:

Stiu ca bujiile nu sunt noi, stiu ca tre sa ma pregatesc sa schimb si filtru de aer, stiu ca trebuie sa reglez si carburatoarele ca imi papa cam mult, dar totusi este foarte ciudat ce se intampla...

:yikes: :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Hairy Poker

nu are nimik racing, pana si toba e originala.

nici macar galagie nu face.

cei drept ca are ralanti cam neregulat (mai intreupe ocazional)

dar e straniu de tot.

 

si apropos motoreta o stii....

mi-ai dat o carte de vizita odata la registrul comertului langa casa scanteii, erai cu un truck mare acolo (vizite medicale i believe)

 

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Hairy Poker

si in plus de asta cred ca imi consuma vreo 8 in oras (enorm de mult)

asta asa ca fapt divers....

dupa reglaju lu nea (nu dam nume) care sta pe langa o gradina (nu dam nume).

Anyway daca ma potzi indruma tzi-as fi recunoscator! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si apropos motoreta o stii....

mi-ai dat o carte de vizita odata la registrul comertului langa casa scanteii, erai cu un truck mare acolo (vizite medicale i believe)

 

:D

Ala era Nitescu, ala care face emisiunea 2 roti, unu mic si urat! Eu sunt mare si frumos!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si in plus de asta cred ca imi consuma vreo 8 in oras (enorm de mult)

asta asa ca fapt divers....

dupa reglaju lu nea (nu dam nume) care sta pe langa o gradina (nu dam nume).

Anyway daca ma potzi indruma tzi-as fi recunoscator! :D

Mergi la service la Honda, este singurul sfat pe care ti-l pot da!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

modul cum se comporta motorul in diferite plaje de turatii este controlat de mai multe seturi de jiglere (jicloare) din carburatoare - nu stiu exact cum se scrie/pronunta - mergi sa ti le curetze/inlocuiasca pe cele responsabile de plaja respectiva de turatie. parerea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Hairy Poker
modul cum se comporta motorul in diferite plaje de turatii este controlat de mai multe seturi de jiglere (jicloare) din carburatoare - nu stiu exact cum se scrie/pronunta - mergi sa ti le curetze/inlocuiasca pe cele responsabile de plaja respectiva de turatie. parerea mea.

Eu am mai pus ocazional in ea saracie d-aia de aditiv care curatza carburatoare, iar filtrul l-am curatzat si p-ala (mai ales ca e o saracie cu site de metal pe care m-am jurat ca-l schimb cu unu de hartie da uit mereu)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 years later...

:bigstar:

Mi se intampla o chestie super ciudata cand accelerez, urca in ture super repede pana pe la 7000-7500.

De pe la 7000-7500 pana pe la vreo 9000-9500 parca o gatuie ceva si abia urca te rogi de ea.

De pe la 9000-9500 pana la 15000 urca instant dupa aia...

 

Avetzi idee de la ce poate fi??

 

Extra:

Stiu ca bujiile nu sunt noi, stiu ca tre sa ma pregatesc sa schimb si filtru de aer, stiu ca trebuie sa reglez si carburatoarele ca imi papa cam mult, dar totusi este foarte ciudat ce se intampla...

:P :lol:

dai filtru de aer jos ca sar putea sa fie de acolo, daca este murdar merge inecat ......de aceea si consuma mult sar putea sa fie si carburile dereglate...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

@ierdna_17fzr Observ ca ai o placere nebuna in a raspunde in topicuri in care ultima miscare a fost cu cel putin 1 an in urma. Cine stie, poate Wizzie sta si acum cu motorul pe butuci in asteptarea raspunsului tau. Cu asemena talent la "descoperit" topicuri ai fi bun de arheolog. :wink:

 

On topic: Am patit-o si eu. S-a dovedit a fi de la benzina proastra Petrom.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...