Sari la conținut

Am O Problema...


Postări Recomandate

Sa incep:

Jivina smucea la frane de motor si accelerari...asa ca banui ca omul normal ca a crapat crucea cardanica(am crezut ca au sarit sigurantele si au cazut acele...).Asadar iau si reconditionez o cupla cardanica,si demontez grupul de pe moto sa o schimb....

Si acum surpriza...crucea e in perfecta stare...nu ea este de vina...

A pocnit axul "melcului" ce antreneaza coroana...a crapat exact de la pana de blocare...

Am postat aici in speranta ca are careva vreun melc de grup de solo...as prefera unul second in locul unuia nou...(bineinteles platesc sau eventual schimb cu un set bun de atas).

Comanda o sa fac dar dureaza ...asadar daca ma poate ajuta cineva as fi recunoscator! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai omule, ce ti-e si cu jivinele astea...la tine in bazar nu gasesti?ca mie mi-au spus multi cand mai vin la gl imi dau sa le iau piesaraie de minsk si nepra...

 

ma interesez la cineva, care a avut o nipra, poate are ceva piese ramase, si iti zic...oricum iti sunt dator de bere :)

 

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator DARK-RIDER-82

suna-l pe gaspar ca sigur are(cred :) ) si tot aia e, poate nu mai asteptai atata!!! uite nr. lui: 0744472055!

CIAO! :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Scuze ptr amestec, Legionarule, cumpara setul de pinioane de la Gaspar s-au din alta parte dar cumpara-l nou, nu incerca "imperecheri", ptr ca nu este corect. La pinioane desperecheate exista jocuri, uzuri, pur si simplu aiurea si dau bataie de cap, te lasa cind ti-e lumea mai draga. Cumpara unele noi, un set de garnituri si simeringuri noi si ai rezolvat problema asa cum trebuie. Eu asa am facut, tu faci cum crezi. Asfalt uscat numai sub roti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o sa fac comanda dar nu asta era problema...

daca gaseam melcul ala la cineva aproape mergeam la iasi la intrunire...stiu de jocuri ce apar in exploatare...cred ca o sa pun grupul de atas pentru intrunire si o sa astept comanda.

eu de fapt caut piesa aia pentru 700 de km maxim...

numai bine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Daca montezi grupul de atas vei merge mai incet dar sigur. Fa comanda, repara grupul solo cum trebuie si da-i bataie omule. Eu cred ca asa este cel mai bine, chiar daca este mai scump. Asfalt uscat numai sub roti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...