Sari la conținut

Cei Cu Aprilia Sr


bogtech
 Share

Postări Recomandate

Deci sa-ti zic eu niste chestii pro si contra...

Pareri PRO:

Are motor puternic pt un motoras de 50 si merge si destul de lare (80-90) unul stock si este si destul de fiabil dak ai grija de el.

I destul de greu credca depaseste 100kg deci ai o stabilitate mai buna pe drum si chestia asta se simte fatza de alte scutere.

Are un design pe gustu tuturor(cred).

Fiind greu si dotat cu frane pe disc fatza spate poti frana in caz de urgentza pe un spatiu destul de scurt(dak ai experientza la franare).

 

Pareri Contra:

Are un consum destul de mare(cam 3,5-4%).Depinde cum i dai in blana.

Carenele pe el is prinse cam aiurea pt ca dupa o vreme dak dai prin gropi si etc o sa se rupa chestiile de care is prinse in suruburi si dupaia incepe sa zdrangane.

Suspensiile mi se par putin cam tari pe spate(dar asta cred ca de ce este pt 2 persoane).

Restu poate o sa le descoperi si singur...

Eu sunt fericitu proprietar de un Aprilia SR50 LC de vreo 3 luni si sunt f multumit.

M-am mai plimbat cu o gramada de scutere dar singurul care mi-a placut la fel de mult ca si Apriliau meu a fost un Yamaha Aerox.Restul desi sunt ele nervoase caci sunt usoare nu simti aceiasi singurantza si confort.

Multe mi s-au parut aiurea la condus si destul de greu de controlat.

Oricum alegerea iti apartine.

:bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca asa ai nimerit u , sa fie suspensia tare si etc , nu inseamna k toate sunt asa . Eu til recomand 100% , e super scuteru .

Consumu e vreo 3% dak mergi frumos 70,75 km/h , si e foarte fiabil .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca asa ai nimerit u , sa fie suspensia tare si etc , nu inseamna k toate sunt asa . Eu til recomand 100% , e super scuteru .

Consumu e vreo 3% dak mergi frumos 70,75 km/h , si e foarte fiabil .

Offtopic:T i-a radaru,acu ai nr si iti trimite amenda aks,iti recomand knd mergi mai tare sa lipesti cva p nr

Ontopic:Ia-ti scoooter dasta,e super,e cam maxim c poti sa ceri d la un 50cc,are si racire pe likid dak nu ma insel

E superrrrrr :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va multumesc ca ati raspuns.

in final am de ales intre gilera runner si aprilia sr, ce ati alege?

ca putere si fiabilitate amandoua sunt cam la fel...depinde care iti place tie ca design

la runner imi place rezervoru mare de 12 litrii care e in fata intre picioare si e mai stabil si mai eficace la frana fata si mi se pare ca e umpic mai mare ca sr`u

acuma e alegerea ta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...