Sari la conținut

Pozitie Curea Injectie Vespa Et 2 An 1998


edy2172
 Share

Postări Recomandate

cine ma poate ajuta sa-mi dea o schema sau sa-mi spuna cum se pune la pozitie (la semn) o curea pentru injectie mecanica la un vespa et2 din 1998, am cautat pe net in disperare si chiar nu am gasit nimic.....doar ceva schema neclara in ce ma priveste http://www.oemmotorparts.com/oem5.asp?M=Ve...L2=VE_ET2_IN_AI

 

Am eu manualul tehnic pt vespa ta... mai e de actualitate? :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da mane si inca cum..........zi cum facem poti trimite la edymoza@yahoo.com .....cu multumirile si berile de rigoare din partea mea

 

 

Eu trimit... dar ai grija cu berile.. sa fie reci si sa le trimiti la cluj :crack:. apropo nu merg goale.. ceva alune la ele :crack: :burnout: :P

 

Hai ca te fac om fericit si imi ajunge! :hurt: :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mersi mult mane sper sa fie cemi trebuie, dau berile doar sa ajung cumva in cluj ,,mere si cu alune ca bine zici

 

 

--- Mesaj completat în 10 Aug 2007 13:11 -------------
din pacate in documentatia data nu am gasit nimic despre motorul ZAPC1200000000995 POATE ARE CINEVA DETALII DESPRE ACEST MOTOR

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mersi mult mane sper sa fie cemi trebuie, dau berile doar sa ajung cumva in cluj ,,mere si cu alune ca bine zici

<small>--- Mesaj completat în 10 Aug 2007 13:11 -------------</small><br/>din pacate in documentatia data nu am gasit nimic despre motorul ZAPC1200000000995 POATE ARE CINEVA DETALII DESPRE ACEST MOTOR

 

 

dar aceea e seria....

 

imi pare rau ca nu te-am ajutat :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar nu are nimeni ? macar o idee cum sa pun cureaua la injectia mecanica , adica aceasta injectie e un piston montat in continuare la chiuloasa si il invarte o curea care e legata de axul ambelajului si care pulverizeaza benzina printr-o supapa in capul pistonului la un moment dat .......aici e dilema mea ca nu stiu cand e acel moment si am pus-o in fel si chip dar merge inecat si nu se tureaza.... am incercat fara curea si cand accelerez brusc se opreste......oare surplus de benzina cand trebuie s fie cand uraca pistonul l PME sau cand coboara.....la PMI.....ASTEPT IDEI CEVA .....

 

--- Mesaj completat în 13 Aug 2007 19:28 -------------
se poate vedea in poza din link

 

http://img230.imageshack.us/my.php?image=13082007018xx7.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...