Sari la conținut

Problema Cablu Ambreiaj


Adic
 Share

Postări Recomandate

Salut domnilor !

 

Am o problema cu cablul de la CB , scirtiie groaznic cind brachez maxim stinga . Vad ca freaca de suportul de la far. Oricum am incercat nu pot sa-l fac sa nu mai scirtiie.

Aveti careva cb cum e cel di poza ?

Se pare ca masca din fatza cu tot cu far e diferita de modelul S

 

Ar fi loc sa-l "rutez" pe sub tabloul de bord , dar mi-e frica ca e cam strimt .

 

Orice sugestie e apreciata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca e identica cu a mea. Din ce oras esti? Daca esti dun Bucuresti poate ne intalnim si vedem cum e pus cablul la mine si cum e la tine. Oricum, nu trebuia sa deschizi un topic nou ci sa scrii la cel de CM500, era un pic mai jos.

 

Tu nu ai CB 500S, ai un CB 500 cu carene TCP. Sunt mai misto decat semicarena de la CB 500S :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut ! :P

Merci pentru reply , sunt din BaiaMare asa ca e cam greu sa ne intilnim cu motoarele , desi mi-ar place la maxim. Cablul meu de ambreiaj e pe sus , peste cadrul care merge spre far de la furca ( o sa incerc sa fac si o poza)

Cind brachez ghidonul spre dr intinde cablul de ambreiaj la maxim , vad ca se misca un pic si levierul de la cutie ... In plus face un zgomot ascutit de guma frecata de plastic :burnout:

Ma seaca la maxim...

 

Replayul l-am pus aiurea din greseala , vroiam sa fie la topicul CBeilor :)

 

Merci si asfalt uscat ! :hurt:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pune o poza si o descriere mai detaliata a traseului de la cablu. La mine nu sunt probleme, dar cred ca e pe sub suportul de la far - o sa ma uit cu prima ocazie. Poate ca al tau a fost schimbat si a fost pus prost la loc; si eu l-am schimbat, dar la un service bun :burnout:

 

Nu e exclus sa ne vedem vreodata pe motociclete, eu intentionez sa fac un drum prin Bistrita-Vatra Dornei in urmatoarele saptamani. Baia Mare nu e departe si tot vreau sa trec prin Maramures si spre pasul Prislop, merg la plimbare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate tizule :burnout:

Cablul e pe jos , am gasit o poza pe net .

Daca ajungi prin MM nu ocoli BM , dau o pizza profesionala :hurt:

O sa desfac cablul si o sa-l trec pe unde trebuie.

Merci pentru post

 

Noroc !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...