Sari la conținut

Trasee Saptamanale (sper)


Grigu
 Share

Postări Recomandate

sincer, eu inca nu ma simt in stare si nici nu sunt disponibil - din pacate - pt. plimbari asa lungi (8 ore) de genul celei pana pe litoral... nevasta, concediu & stuff :moto: insa pt. d-astea mai scurte, in masura disponibilitatii, cu mare placere, mai ales ca e frumos sa ne si cunoastem si sa facem prietenie. :)

pai in we asta mergem pe langa Bucuresti...

astept propuneri de locuri faine. balta, ceva de vazut, pozat, etc.

o sa fac si eu 3 variante de traseu si o sa le postez aici...

inca caut

:lol:

LE : asa sa ne cunoastem putem sa facem o plimbarica seara in BUcuresti ca e racoare.

ROMBAER mergi daca e seara prin capitala?

LE 2: sambata Branesti? Snagov? Pusnicu? Cernica? Alegeti oameni buni ca e free :moto:

care mai aveti idei, ceva asta e utila http://www.wikimapia.org zoom excelent!

Editat de cristigrig
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 192
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

LE : asa sa ne cunoastem putem sa facem o plimbarica seara in BUcuresti ca e racoare.

ROMBAER mergi daca e seara prin capitala?

 

Fara nici o problema. Dar am citit prea tarziu. Nu stau mereu pe la ecran. Am stat in curte. Un sms daca e asa scurt ar fi bine.

 

--- Mesaj completat în 13 Aug 2007 21:42 -------------

LE 2: sambata Branesti? Snagov? Pusnicu? Cernica? Alegeti oameni buni ca e free :moto:

 

Snagov am fost deja de prea multe ori anul asta. In rest TOT suna bine pentru mine. Sper sa fie mai multi de data asta. Chiar daca IAR anunta vremea urata. http://vremea.acasa.ro/prognoza_romania_Bucuresti.html

 

La 19 trebuie sa fiu inapoi sa am timp pana la Aeroport cu masina.

 

Maine mai spre seara ? Cine vine ? :moto:

 

--- Mesaj completat în 14 Aug 2007 00:26 -------------

pai in we asta mergem pe langa Bucuresti...

astept propuneri de locuri faine. balta, ceva de vazut, pozat, etc.

o sa fac si eu 3 variante de traseu si o sa le postez aici...

inca caut

:lol:

LE : asa sa ne cunoastem putem sa facem o plimbarica seara in BUcuresti ca e racoare.

ROMBAER mergi daca e seara prin capitala?

LE 2: sambata Branesti? Snagov? Pusnicu? Cernica? Alegeti oameni buni ca e free :nono:

 

LE 3: Sambata: Bucuresti - Ploiesti - Sinaia - Busteni - Predeal - Bran

Castel Bran - Palatul Peles - "Sphynx" si "Babele" :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

LE 3: Sambata: Bucuresti - Ploiesti - Sinaia - Busteni - Predeal - Bran

Castel Bran - Palatul Peles - "Sphynx" si "Babele" :)

:moto: vrei sa facem sambata Babele? :lol:

ok din partea mea :moto:

care se mai baga?

maine seara la cat si unde?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu propun o plimbare pana la Veliko Tarnovo (Bulgaria) doar ca pentru mine luna asta ar fi problema in weekend. Poate 3 zile in cursul saptamanii?

Sunt cam 200 km pana acolo, mancare, cazare, ieftine dupa cate am auzit, iar zona bestiala.

harta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt plimbari seara si ieu sunt dispus oricand ...oricum io ies si ma limb singur ,doar sa am placerea aia de a merge pe racoare seara cand drumul nu e asa de aglomerat ...io stau pe la obor . si o iau ushor asa :Obor-Stefan Cel Mare -Victoriei-Calea Victoriei-Chei-Uniri-Universitate-Romana-Perla-Dorobanti-Varbu Vacarescu-Parcu Circului si innapoi obor .e ok ,o plimbare relaxanta :id ul meu de mes e :flroctavian pt doritori de acompaniere :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt plimbari seara si ieu sunt dispus oricand ...oricum io ies si ma limb singur ,doar sa am placerea aia de a merge pe racoare seara cand drumul nu e asa de aglomerat ...io stau pe la obor . si o iau ushor asa :Obor-Stefan Cel Mare -Victoriei-Calea Victoriei-Chei-Uniri-Universitate-Romana-Perla-Dorobanti-Varbu Vacarescu-Parcu Circului si innapoi obor .e ok ,o plimbare relaxanta :id ul meu de mes e :flroctavian pt doritori de acompaniere :)

:lol: ok diseara plimbare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parcarea Billa. Dr. Taberei. Ora 19.

:) nu stiu daca o sa ajung la 7 in dr Taberei...

am niste dude de rezolvat mai pe seara si nu stiu exact la ce ora....

dar cred ca ma intalnesc cu Octavian ca tot stam aproape si dam o raita prin centru.

poate ne intalnim cu voi pe la Universitate sau ceva de gen...

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi pare rau ca n-am mai ajuns si eu...

am cautat strandul de am turbat... navigarea mea nu are strandurile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai imi pare rau ca nu am putut sa ajung nici io da am avut alta treaba tot prin militari , si daca nu ma insel cred ca vam vazut pe la 8 fara ceva va duceati pe linia lu 41 spre podu grand...oare???erati voi

 

 

pe la 8 ne indreptam pe linia lui 41 spre Casin......terasa asta e chiar la intrarea in Strandul Tineretului....prima statie de tramvai 41 de la Casin (e statia "Agronomie")......mergem la Arc astazi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe la 8 ne indreptam pe linia lui 41 spre Casin......terasa asta e chiar la intrarea in Strandul Tineretului....prima statie de tramvai 41 de la Casin (e statia "Agronomie")......mergem la Arc astazi?

:lol:

la arc nu e monopol de speeduri ca si la everest? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol:

la arc nu e monopol de speeduri ca si la everest? :)

 

 

sunt unii pe acolo care se cam uita chioras la scutere.....dar oricum e misto:mai vezi o Hayabusa sau un maxiscuter.....oricum vin destui scuteristi si acolo.....vin pana si astia de la curierat... :moto: :moto:

 

PS:era o idee...nu inseamna ca neaparat tre sa mergem acolo.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt unii pe acolo care se cam uita chioras la scutere.....dar oricum e misto:mai vezi o Hayabusa sau un maxiscuter.....oricum vin destui scuteristi si acolo.....vin pana si astia de la curierat... :) :moto:

 

PS:era o idee...nu inseamna ca neaparat tre sa mergem acolo.....

:moto: good point

eu sunt pentru!

desi urasc piatra cubica ( aia inspre arc e VARZA) o sa ocolesc putin doar ca sa-i vad pe aia care se uita chioras :lol:

la ce ora ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Arc se aduna toti care merg pe 2 roti! Nu conteaza ce motor/scuter/moped ai, esti bine-venit. La 19 parca e adunarea :lol: Ne vedem acolo!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:moto: good point

eu sunt pentru!

desi urasc piatra cubica ( aia inspre arc e VARZA) o sa ocolesc putin doar ca sa-i vad pe aia care se uita chioras :lol:

la ce ora ?

 

Eu am fost de doua ori acolo si ma simt total deplazat la arc cu scuter. Sa uite ciudat la scutere. :moto:

 

Deci eu ma retrag. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am fost de doua ori acolo si ma simt total deplazat la arc cu scuter. Sa uite ciudat la scutere. :moto:

 

Deci eu ma retrag. :)

e o tara libera MIhai, nu avem voie sa bem un cico un Herastrau langa Arc?

deplasat de ce? atunci si pietonii ar trebui sa se simta deplasat? si sa nu se opreasca la terasa aia?

e problema lor cum se uita, ideea e ca nu cred ca deranjam pe cineva.

:lol:

 

--- Mesaj completat în 15 Aug 2007 10:55 -------------

La Arc se aduna toti care merg pe 2 roti! Nu conteaza ce motor/scuter/moped ai, esti bine-venit. La 19 parca e adunarea :moto: Ne vedem acolo!

acum am vazut postul

"adunarea"....cine mai vine?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e o tara libera MIhai, nu avem voie sa bem un cico un Herastrau langa Arc?

deplasat de ce? atunci si pietonii ar trebui sa se simta deplasat? si sa nu se opreasca la terasa aia?

e problema lor cum se uita, ideea e ca nu cred ca deranjam pe cineva.

:lol:

 

Evident ai voie. Am si voie langa nudisti :) la plaja. Dar in moment in care nu ma simt bine in jurul lor, atunci nu merg. :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Evident ai voie. Am si voie langa nudisti :) la plaja. Dar in moment in care nu ma simt bine in jurul lor, atunci nu merg. :moto:

:lol: stai ca azi e miercuri...

si miercurea se strang ei acolo..

logic ca s-ar uita urat. pass si eu...

alta propunere de locatie? :moto:

Editat de cristigrig
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...