Sari la conținut

Aprilia Rs125 - Carene Compatibile 2004-2007


Postări Recomandate

1.As dori si eu sa stiu daca sunt compatibile carenele de la o Aprilia rs125 din anii :

 

2004 cu 2006 ( carena din 2004 e compatibila cu 2006 ) ?

2005 cu 2006

2. Modelul 2006 este acelasi cu cel din 2007 de Aprilia Rs125 ?

daca ai sti pretul unui set de carene nu teai mai gandi la combinatii dinastea :cheers: in principiu ar merge da costa cat juma de motor nou,plus ca trebuie scimbat cate ceva pe la instalatia electrica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2005 cu 2006??? nu prea cred...si 2006 cu 2007 sunt la fel :agree:

de ca ma?cadrul e acelasi,pe un motor de 2005 cred ca ar merge cu brio un set de carene de 2006,poate cu mici modificari pe la prinderi si instalatia electrica dar merga,ca asta au facut si aia de la aprilia.numai ca ar costa mult prea multi bani,alt far alta sa,alte stopuri,rezervor etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ca ma?cadrul e acelasi,pe un motor de 2005 cred ca ar merge cu brio un set de carene de 2006,poate cu mici modificari pe la prinderi si instalatia electrica dar merga,ca asta au facut si aia de la aprilia.numai ca ar costa mult prea multi bani,alt far alta sa,alte stopuri,rezervor etc

 

 

Sa zicem ca gasesc o carena de la motor de 2006 ... si vreau sa inlocuiesc pe Aprilia rs125 de 2004 ... trebuie sa schimb si rezervorul ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa zicem ca gasesc o carena de la motor de 2006 ... si vreau sa inlocuiesc pe Aprilia rs125 de 2004 ... trebuie sa schimb si rezervorul ?

pot sa il lasi pe cel original da iti bati joc de motor,ca se vede aiurea,nu merita efortul,sincer.Sunt prea multe batai de cap si bani ca sa se merite

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu mi am rupt carena la a mea si am sunat la united si o carena gri din 1997 e 160 de euro dar numai aduc din 2006 si una neagra la fel costa 370 de euro .....

mai bine o duci la un nene care lucreaza in fibra si o lipeste ii spui sa iti taie o fasie subtire de plastic undeva de dedesubt sa nu se vada si completeaza pe crapatura si o vopsesti,fibra din catestiu nu prea se lipeste pe plasticul de la aprilia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ptr cei din buc...la 1 Decembrie..sau 30 Decembrie ca nu mai stiu cum ii zice langa jilava e un nene care ii zice Riciu care lucreaza cu plastic super bine...am vazut carene lipite de el si erau f bine lucrate si nu lucreaza scump

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ptr cei din buc...la 1 Decembrie..sau 30 Decembrie ca nu mai stiu cum ii zice langa jilava e un nene care ii zice Riciu care lucreaza cu plastic super bine...am vazut carene lipite de el si erau f bine lucrate si nu lucreaza scump

 

 

bine ai zis acolo "am vazut carene..." Ai spus totul din prima! Cand vezi ca sunt lipite sau modelate sau ce stiu eu ce... meseriasul nu e bun! Stiu pe cineva care se ocupa de copii identice de carene, de tot ce tine carenaje la motor sau scuter! Un prieten si-a facut o carena la el si nu stiu daca l-a costat 200 de lei! Si carena daia mare de CBR-u de 600! Fibra de sticla sau carbon! Tu alegi ce vrei in functie de cum iti convine pretul! Sunt materiale de cea mai buna calitate pt ca ei fac fuzelaje de barci si chesti dastea pt ambarcatiuni... catolog ISO, exporturi, contracte cu Starboat, etc. Dar se ocupa si de astea daca ai nevoie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...