Sari la conținut

Plimbare Olanesti-ciunget-curmatura Vidrutei-26 August


Postări Recomandate

vrem sa facem traseul de concurs de anul trecut de la enduro maniaco depresiv...este o tura de vreo 100 si ceva de km lejereanu..un fel de rally raid cu peisaje superbe si in primul rand cu racoare....

masa de pranz o putem servi in ciunget undeva in jurul sumei de 20 lei si putem trage si o baie in piscina...(aranjez eu tot acolo)

de aici plecam pe varianta fratosteanu-curmatura vidrutei-cataracte-voineasa.aici este punct de alimentare

returul se poate face pe acelasi traseu sau pe o varianta din salistea dupa 15 km de asfalt si o coborare prin malaia si barajul bradisor.. care ne scoate f aproape de olanesti...

 

deci ideea este ca plecam si ne intoarcem in statiunea olanesti....si atingem asfaltul destul de putin..traseul are95% drumuri forestiere cu portiuni diferite de dificultate....oricum dupa cum va fi vremea traseul va fi superb

 

stiu ca este din scurt dar daca nu aveti nimic in plan va asteptam la ora 9 la intrarea in statiunea olanesti..

daca va rataciti sunati la 0745/798927 stef

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suna frumos, dar din pacate nu pot in acest week-end...dar as dori sa fac si eu acest traseu, crezi ca ma descurc cu un DR 650 RS cu Mitas 09 pe spate si 07 pe fata?

 

Acum citeva saptamini am facut in zona Transalpina si Cheile Oltetului, Lacul Petrimanu...

 

Ai putea sa marchezi pe harta traseul vostru? (sau poate ai tu o harta mai buna...)

 

post-7547-1187940728_thumb.jpg

 

 

Daca vremea e frumoasa am sa incerc anul acesta...

 

Multumesc si distractie placuta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...