Sari la conținut

Gilera


davidelu
 Share

Postări Recomandate

salutare la toata lumea.am un gilera runner 50 cmc, din 2000,sistem de racire pe aer(initial era cu racire pe apa) nu mi trage deloc,mai mult de 40km/h nu duce,oare e de vina pistonul de 40 (cilindru e de 50cmc),la ce alte lucruri sa ma uit?.pistonul l am segmentat sapt trecuta deci nu vad sa piarda compresie.Am mai vazut baietzasi care au gilera si merg tare deci si eu tre sa o pun la punct!astept sfaturi si indrumari!

post-17366-1187945360_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incearca sa alezezi cilindrul si sai schimbi pistonu si segmenti...poate gresesc dar dupa parerea mea asa ma gandesc sau verifica reglajele la carburator..sau poate scapa compresia pe unde sunt imbinarile dintre cu cilindru si chiuloasa ai pus garniturile alea??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare la toata lumea.am un gilera runner 50 cmc, din 2000,sistem de racire pe aer(initial era cu racire pe apa) nu mi trage deloc,mai mult de 40km/h nu duce,oare e de vina pistonul de 40 (cilindru e de 50cmc),la ce alte lucruri sa ma uit?.pistonul l am segmentat sapt trecuta deci nu vad sa piarda compresie.Am mai vazut baietzasi care au gilera si merg tare deci si eu tre sa o pun la punct!astept sfaturi si indrumari!

 

vreau sa imi pun piston de 47 ca sa aiba mai multa putere insa nu am ce aliza,oricum mi am indreptat atentia spre bilele de la ambreiaj,crek sunt varza caci nu o ia de pe loc praf,oricum ii varza scuteru desi toti se lauda ca prind 80 cu scuter de genu asta,eu nu stiu dece e varza,e cilindru malossi si e un pic de firma,carburatorul il reglezi nu i bai,aerul tre sa l inchid la maxim ca altfel nu trage!!1is prea multe variabile si totusi ma gandesc la scuter de 50 gilera runner cum rupe asfaltu!!!mor de ciuda

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi sa nu traga aer fals pe undeva...daca zici ca tu inchizi aerul la maxim,atunci trebuia sa se inece motorul (amestec prea bogat)...verifica etansarile la carburator spre motor,chiuloasa sa fie inchisa bine si cu garnitura buna...bujia infiletata bine etc....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...