Sari la conținut

Bobina De Unductie


kalabash07
 Share

Postări Recomandate

sal..

am si eu o problema.Aku cateva saptamani am trecut ku scuteru` prin nijte gropi ku viteza mare si dintr`o data so oprit motoru`...cand sa`i dau la automat nu mai mergea ..am dat jos bujia sa vad dak da scanteie ..si nik pauza .scanteie deloc .....

Am mai patit aja ink odata framiu fix in centrul orashului ...o impins pana aksa ...am dat jos bobina si a doua zi o dat din nou scanteieScrie pe bobina Ducati Energia si intra 4 fire ..negru,alb cu albastru,maro,verde.

Ma poate ajuta cineva ku asta ?Sau macar sa`mi spuna care sunt firele pt aprindere k am cumparat alta bobina .alta marca si are 5 fire .negru,roshu,maro,bianco,verde(Facind se numeshte bobina) ..Sa`mi spuna care sunt firele pt aprindere..

Mersi!

 

 

--- Mesaj completat în 16 Oct 2007 12:29 -------------
hai ma ..nici unu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal..

am si eu o problema.Aku cateva saptamani am trecut ku scuteru` prin nijte gropi ku viteza mare si dintr`o data so oprit motoru`...cand sa`i dau la automat nu mai mergea ..am dat jos bujia sa vad dak da scanteie ..si nik pauza .scanteie deloc .....

Am mai patit aja ink odata framiu fix in centrul orashului ...o impins pana aksa ...am dat jos bobina si a doua zi o dat din nou scanteieScrie pe bobina Ducati Energia si intra 4 fire ..negru,alb cu albastru,maro,verde.

Ma poate ajuta cineva ku asta ?Sau macar sa`mi spuna care sunt firele pt aprindere k am cumparat alta bobina .alta marca si are 5 fire .negru,roshu,maro,bianco,verde(Facind se numeshte bobina) ..Sa`mi spuna care sunt firele pt aprindere..

Mersi!

<small>--- Mesaj completat în 16 Oct 2007 12:29 -------------</small><br/>hai ma ..nici unu?

io cre' ca nu sa mai poa' nik! nik1, nik 2 si cre' ca nici nik3. :bigstar:

...dak' bianco cu roshu nu sa pup ku vernik scanteii nik nik , pashi pu la revedere...

automat repejor la shkoa' pna ink nui prea tarziu..da' fix la shkoa si dat repede (viteza mare) corijentza la romana!

Sal!Aku cre' ca pricepi ce vreu sa'ti spu!

Succese nebanuite iti dorim , ca esti pe calea cea drepta si viitorul iti este larg deschis in fata...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...