Sari la conținut

Ford vs. Bambi


siscrew
 Share

Postări Recomandate

Am patit si eu beleaua cu bietul meu Ford, care si-asa de-abia isi mai taraie caroseria la cate sute de mii de mile are pe el :drums: Duminica dimineata, in jur de ora 04:00 ma intorceam din Springfield, cale de vreo 70 de mile, in orasul in care locuiesc eu, adica Joplin. La vreo cateva mile de iesirea de pe autostrada, cum eram eu cruising ca(l)m cu 75 la ora, vad in fata pe unul care mergea pe banda I si astepta si el iesirea, dar avea vreo 60, si aveam de ales, ori stau in fundul lui pana la iesire, ori il depasesc..si evident ca am trecut pe banda II sa il depasesc. Pentru cei care nu stiu, pe autostrazile americane cele 2 sensuri sunt despartite de o fasie de pamant adancita, median ii zice. Fiind pe banda de langa median, tocmai il depasisem pe ala si ma pregateam sa trec la loc in pe banda I, cand am apucat sa vad ca imi apare in fata farurilor capul caprioarei :moron: , dupa care face BUF :ph34r: , se ridica putin capota in sus, si incep sa aud troscaieli suspecte pe sub masina.

Mi-am bagat picioarele si am condus asa pana acasa, ca mi-era ca daca opresc nu mai plec de-acolo.

Cand am vazut ce mi-a facut animalul la masina mi s-a pus pata :wave:, dar am fost si bucuros ca n-a fost mai rau si nu m-am trezit cu vreo 200 de kile de carne prin parbriz :huh:

 

Dupa cum a spus si un amic de-al meu, "Damn jaywalking uninsured deer !" :whip:

post-14-1107236416_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bucura-te ca a fost doar asa, si mai ales ca erai invelit in tabla.dc erai pe un motor?mhh

numai bine si las-o mai usor cu vanatoarea pe autostrazi :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...