Sari la conținut

Concurs Moto In Bulgaria, Iulie 2007


Postări Recomandate

Anul acesta, in luna Iulie am fost impreuna cu tatal meu si cu sotia mea in Bulgaria, mai precis la Targovishte, pentru un concurs moto de speedway. Caldura mare, bulgari multi .

Sport care pe timpul raposatului cam facea furori in Romania, acum daca mia sunt 5-10 alergatori in toata tzara. La fel si la bulgari. Macar ei mai au o pista pe care pot sa alerge. La noi nu mai au..decat una, cica destul de buna, la Braila. Era si la Sibiu..dar nu stiu ce s-a intamplat.

Va atasez ceva poze facute de mine in ziua cu pricina.

Vizionare placuta.

cald..cald..

bul01.jpg

bul02.jpg

bul03.jpg

bul04.jpg

bul05.jpg

bul06.jpg

bul07.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

super pozele.

vezi ca si in bucuresti pe stadionul "Faur" se mai tin astfel de curse.

din pacate aproape nimeni nu anunta programul acestui campionat si de fiecare data am reusit sa ratez cursa din bucuresti.

 

siteul frm nu e actualizat de prin 2006, iar pe forum...nu gasesti decat pasionati de chat.

 

bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

super pozele.

vezi ca si in bucuresti pe stadionul "Faur" se mai tin astfel de curse.

din pacate aproape nimeni nu anunta programul acestui campionat si de fiecare data am reusit sa ratez cursa din bucuresti.

 

siteul frm nu e actualizat de prin 2006, iar pe forum...nu gasesti decat pasionati de chat.

 

bafta!

 

 

Stadionul FAUR (Fost Metalul Bucuresti) nu mai exsita. A fost luat de niste "investitori" care au preluat defapt fabrica FAUR si s-au trezit stapani pe tot complexul. L-au daramat si fac investitii imobiliare. Deci la Buc. nu mai exista pista. Singura care mai exista si pe care se mai alearga este la Braila. Ultimul concurs a fost luna trecuta. Atat.

Alergatori mai sunt, vo' 3,4 la Buc. (dintre care un bulgar legitimat :ok: ) si vo' cativa la Braila. In rest s-a ales prafu'. Pacat.

Siteu FRM nu exista acum, in acest moment. Nici nu se preocupa.

 

Sa fie !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna intrebare! bogdan, ai legatura!

si inca una: Bogdan, ai vreo legatura cu Gheorghe Voiculescu? :ok:

 

 

Nu stiu de ce se folosesti speedway. Pe vreme mea, ca sa spun asha, se folosea dirt-track. Io asha am cunoscut sportul asta. Mia tarziu unii au inceput sa spuna speedway. Inainte de revolutie se pareca si vesticii spuneau speedway.

 

Da. Sunt nepotul lui Ghe. Voiculescu, bunicamiu', care a decedat in 1999, fost campion la moto http://www.opusdesign.ro/index.php?i=33&t=7, nepotul lui Ghe. Voiculescu jr., vicepresedinte la Federatia de Moto - Speeday si fiul lui Corneliu Voiculescu, fost alergator la dirt-track.

 

Inchei legatura ! :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...

Salut, si la Arad era o astfel de pista pe stadionul CFR (cel mai vechi din tara), unde acum se inalta un superb Kaufland, de parca n-ar fi fost destule balarii pe la periferie unde sa construiasca, mai ales ca stadionul a fost construit pe locul unde prin 1870 erau gropile comune ale copiilor decedati de ciuma. Asa ne trebuie ca noi stim doar sa ne bagam picioarele in ce e sfant si pur.

 

Asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...