Sari la conținut

Va Rog , Ajutorrr!


huzzy
 Share

Postări Recomandate

prin iulie am luat "a"-ul si ce m-am gandit eu sa imi cumpar si motoreta ...si am luat o yamaha 600 yzf thundercat model 99 buna adusa de un amic al meu din italia ... inevitabil acum 3 sapt am trantit-o de asfalt dar nu rau avind vreo 20 km la ora in fata blocului din cauza unei fete neatente care nu stia sa semnalizeze...in fine , motoreta nu a patit nimik (doar oglinda s-a rupt , dar am reparat-o ) numai ca la 5000rot / min simt niste vibratii pe care nu le facea inainte de intamplarea asta si nu stiu ce ar putea fi . V-as fi recunoscator daca ati putea sa-mi dati cateva sfaturi sa inteleg si eu ce ar putea avea si cum s-o fac ca inainte fiindca mergea "ca unsa" ...

 

 

 

multumesc pt atentie si timpul acordat .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prin iulie am luat "a"-ul si ce m-am gandit eu sa imi cumpar si motoreta ...si am luat o yamaha 600 yzf thundercat model 99 buna adusa de un amic al meu din italia ... inevitabil acum 3 sapt am trantit-o de asfalt dar nu rau avind vreo 20 km la ora in fata blocului din cauza unei fete neatente care nu stia sa semnalizeze...in fine , motoreta nu a patit nimik (doar oglinda s-a rupt , dar am reparat-o ) numai ca la 5000rot / min simt niste vibratii pe care nu le facea inainte de intamplarea asta si nu stiu ce ar putea fi . V-as fi recunoscator daca ati putea sa-mi dati cateva sfaturi sa inteleg si eu ce ar putea avea si cum s-o fac ca inainte fiindca mergea "ca unsa" ...

multumesc pt atentie si timpul acordat .

 

 

Regret sa o spun dar "neatenta" ai fost de fapt tu, aia care "nu stie sa semnalizeze" e doar un prost sofer si, din pacate ii intalnesti la tot pasul. Cu siguranta insa ca ai invatat prima mare lectie : "expect the unexpected!"... cand vezi un ciuf blond la volan (no offence blondelor), sau altele de genul asta, te dai repede jos de pe motor si'l pui pe cric asteptand sa treaca "vijelia"... he he he.

 

Acum serios, bine ca nu ai patit'o rau, fierul se face.

 

Referitor la vibratii, ca sa incerce cineva sa'si de cu parerea ar fi nevoie de ceva mai multe detalii. La ce fel de vibratii te referi? Unde le simti, in coarne, in cadru...etc. Ce frecventa au? Frecventa este constanta si apare brusc la o anumita turatie, sau este si in legatura cu viteza?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...