Sari la conținut

Honda Cbr 600 F2 Si F3 Diferenta Piese?


NVS
 Share

Postări Recomandate

salut

ma intereseaza daca este vreo diferenta intre piesele de F2 si cele de F3 si anume furca, roata fata, radiatorul. nu gasesc decat de F2 si eu am F3 din '97 si nu prea imi vine sa dau banii si sa vad ca nu am ce face cu cele de F2. ele arata la fel, dar se si imbina in suruburi?

 

apoi de unde as putea lua carene noi de F3?(ma intereseaza partea stanga) exclus cei de la honda care au niste preturi mai mari ca motorul intreg.

numai bine ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

iti sugerez sa iei legatura cu baietii de la ARD Racing. oamenii stiu ce fac , si asta fac de f multi ani : carene

 

preturi aici :

http://www.ardracing.com/bodyprice.htm

 

Toata partea frontala ( "fairing" - vezi site-ul de mai sus ) te costa 180GBP fara transport. Eu am vrut sa imi cumpar ptr Honda mea si transportul era inca 100GBP

Sa zicem 280GBP x 4.8Ron = 1344Ron , si ai carenele NOI !

 

in proportie de 95% iti pot spune ca CBR600F3 foloseste o furca imbunatatita in comparatie cu F2. Alta furca (pozitia si priderea etrierului) , alta roata (discul de frana este fixat altfel).

 

La radiator nu bag mana in foc , dar nu cred ca e acelasi.

Furca , roata fatza + multe alte piese sunt identice la F3 cat si la F4

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

iti sugerez sa iei legatura cu baietii de la ARD Racing. oamenii stiu ce fac , si asta fac de f multi ani : carene

 

preturi aici :

http://www.ardracing.com/bodyprice.htm

 

Toata partea frontala ( "fairing" - vezi site-ul de mai sus ) te costa 180GBP fara transport. Eu am vrut sa imi cumpar ptr Honda mea si transportul era inca 100GBP

Sa zicem 280GBP x 4.8Ron = 1344Ron , si ai carenele NOI !

 

in proportie de 95% iti pot spune ca CBR600F3 foloseste o furca imbunatatita in comparatie cu F2. Alta furca (pozitia si priderea etrierului) , alta roata (discul de frana este fixat altfel).

 

La radiator nu bag mana in foc , dar nu cred ca e acelasi.

Furca , roata fatza + multe alte piese sunt identice la F3 cat si la F4

 

acum ma bagi la alte ganduri...posibil atunci sa fie bune cele de f4?

cine stie mai multe?

mersi legat de carene, o sa vad ce obtin...

Editat de MetalWarrior
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...