Sari la conținut

Dilema Mare


marius45jml
 Share

Postări Recomandate

De ce zici ca motorul de scuter are o viata mai mica decat un motor de motocicleta?

Singurul lucru care le diferentiaza ar fi cutia de viteze.........in rest cam la fel.

 

diferenta ii de turatia la care functioneaza... daca cu o motocicleta poti merge cu 50 km/h la 2000 rpm, scuteru trebuie sa treaca de 5000 rpm ca sa atingi 50 km/h ...

si da... cutia face diferenta :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu tre' sa fie nervos.......daca vroiam asta atunci cautam o motocicleta. Oricum nu sunt genul care sa incalce limita de viteza.........si cu masina la fel.......in Bucuresti 50-60 km/h. Dar la ce trafic este......as zice 10 km/h in cel mai bun caz.

Vreau maxiscuter ca sa pot face cu el drumetii, excursii.............sa vad si eu tara margand pe 2 roti. Si ca sa o vad ma bine nu-mi trebuie viteza mare. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuterul care ti la gasit RaDuCu_CostEL este un scuter bun... am vrut eu sa-l iau.adik sa dau scuterul meu si o diferentza dar nu am dispus de acei bani...

pei nici macar nu are 125 de cc sa zici ca merge cu A1 ... iti trebuie A-u :baldy: ca sa fii in regula ... asta daca nu cumva il inregistrezi la primarie :finger: :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai timp vreodata sa treci prin Brasov iti pot arata Suzuki Burgman de 400cc al meu e din 2001 merge si arata super bine eu l-am luat in luna Mai

nu stiu daca iti poti gasi ceva mai misto decat asta pe la noi la mana a doua

defapt ba da:) unul de 650cc pe care incerc sa il achizitionez in primavara asta daca il dau pe al meu mi se pare cam micut acum:)) desi are 200kg:)

pa pa succes la cumparaturi

post-10345-1196107784_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai sa stii ca ia 4,5-5 litrii la suta da astai viata daca vrei distractie :finger:

apropo e de vanzare

http://www.buletinulauto.ro/index.php?acti...m&id=197266

Cred ca vrei sa imi faci iarna asta cat mai grea................nu am bani acum..........abia la primavara fac rost de ceva banet. Pana atunci ma benoclez la maxiscutere sa am ce visa noaptea.

Am vazut ca in anunt scrie ceva de ABS.....este chiar ABS sau e varianta aia cu butelcuta pe la etrier?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are un fel de abs ,are un senzor la franare cu care poti bloca ambele roti cu o maneta sau separat daca o actionezi pe aia combinata fata cu spate franeaza intrun mod diferit

pai pana la primavara poti strange bani linistit:)

pa pa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...