Sari la conținut

Stricaciunile Unei Gropi


hawk
 Share

Postări Recomandate

Inceputu: am luat o groapa imensa cu vreo 100, 100+ la ora (cam cat de mare era nu pot sa zic pentru ca daca o vedeam, o ocoleam ). M-am speriat, am tras pe dreapta, m-am uitat putin la roata, janta nu se strambase, avea doar o mica indoitura existenta de cand am cumparat-o. Bun, ok, merg mai departe. Pe drum observ ca nu ma functioneaza kilometrajul, deja ma ofticam ca abia schimbasem cablu de turometru. Nicio problema, ajung la un service, mi se confirma ca e rupt cablu de kilometraj. De atunci m-am uitat atent si la furca si semeringuri. Forma furcii e neschimbata, e totul ok la ea dupa parerea mea de neavizat. Problema este ca a inceput sa se scurga ulei pe la una din garniturile furcii, ca si inainte sa i le schimb.

Intrebarea ar fi daca s-au bulit doar garnitura de la furca si cablu de la kilometraj sau trebuie sa inspectez si altele?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai scapat ieftin, oricum cind o sa demontezi furca pentru schimbul de semeringuri sa te uiti cu atentie la bratele ei, sa fie drepte. Si sa mai verifici si rulmentii de jug, ar fi un moment bun sa-i schimbi si pe ei. Oricum e iarna...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unde ai gasit groapa aia domnle' ? Nasoala treaba. Iti recomand sa demontezi furca si sa o inspectezi/masori......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Groapa aia am gasit-o pe undeva intre ovidiu si nazarcea. Am zis sa dau o tura intr-o dup-amiaza libera asa ca m-am dus putin pe la navodari - lumina - nazarcea - valu - constanta. Furca oricum n-o dau jos pana nu-mi cumpar iar semeringuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...