Sari la conținut

Schimbare Evacuare


cristicbr
 Share

Postări Recomandate

dati mi un raspuns in leg cu schimbarea tobei originale cu una mai goala( care suna mai tare) . de consumat stiu k consuma mai mult dar ce altceva se mai intampla. se deregleaza carb sau cv ,scade puterea ,creste , trage mai gru..............pls care stiti dati un rasp aici sa stiu si eu c sa fac

este vb despre un cbr toba originala cu una un racing mavring......

Editat de cristicbr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa traga mai bine pentru ca o sa evacueze mai usor si o sa traga mai mult aer proaspat - deci o sa poata sa arda mai multa benzina.

Pe de alta parte, e posibil sa mearga mai sarac, sa se incalzeasca mai repede si sa dea rateuri.

 

Daca e pe injectie si are senzor de oxigen, o sa stie sa-si ajusteze singura debitul de benzina.

Daca e pe injectie si NU are senzor de oxigen, trebuie schimbata/remapata centrala sau pus power-commander.

Daca e pe carburi se regleaza:

- intai plaja de turatie inalta (>7000rpm) din cuiele jicloarelor principale

- apoi plaja de turatie medie (<7000rpm) din nivelul de benzina

- la sfarsit relantiul din suruburile de amestec.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ms faint pt raspuns man. gata am dato jos prefer sa merg cu aia originala fara zgomot decat sa apara alte probl. mai stiu eu unde....oricum la prima si ultima iesire cu toba aia park nu tragea ca inainte si am zis k poate mi se pare mie de la zgomot dar.....se pare k nu.ms& asfalt uscat si neinghetat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...