Sari la conținut

Xt 600 Aparatoare Motor


Postări Recomandate

La asta te referi ? Poza mai buna nu am ...

Multumesc mult,Poti cumva sa ma luminezi la sistemul de prindere in mijloc si fatza?Ceva busoane de cauciuc? intre scut si motor?N-am studiat indeajuns problema crezand mai mult in puterea internetului

Multumesc inca o data :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mare branza nu pot sa te luminez din pacate ,dar sfatul meu e sa te uiti daca ai ocazia la o Yamaha TT 600 ,care,din cate stiu eu ,are asa ceva si o sa vezi si care e sistemul de prindere.Succes !!!!

Si sa ma tii la curent ... :blink:

Editat de challenger
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da ai pe el aparatoarea din fabrica (aia din tuburi) se prinde direct de ele, sau direct de cadru, da e putin mai complicat. Pe poza cu aparatoarea invechita se vad suruburile de prindere, iar pe celelalte (pentru xt660) se vede ca intr-una e prinsa direct in suruburi (si sta pe galerii...cam nasol) si in cealalta are un suport care e prins pe cadru.

 

Sper ca am fost de ajutor. Numai bine.

post-20486-1201032394_thumb.jpg

post-20486-1201032427_thumb.jpg

post-20486-1201032443_thumb.jpg

post-20486-1201032458_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da ai pe el aparatoarea din fabrica (aia din tuburi) se prinde direct de ele, sau direct de cadru, da e putin mai complicat. Pe poza cu aparatoarea invechita se vad suruburile de prindere, iar pe celelalte (pentru xt660) se vede ca intr-una e prinsa direct in suruburi (si sta pe galerii...cam nasol) si in cealalta are un suport care e prins pe cadru.

 

Sper ca am fost de ajutor. Numai bine.

Multumesc mult.Se pare ca la mine ceva ori lipseste or modelul e diferit.Sub motor nu are absolut nimic,carterele fiind foarte expuse daca raman suspendat.O sa vad ce pot face...

Multumesc inca o data pentru bunavointa

:friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Orice model de XT are o aparatoare din fabrica, compusa din tevi de metal care protejeaza carterul cat de cat. Uite, pun o poza cu al meu. Daca lipsesc acele tevi, cred ca de alea ar trebui sa faci rost prima data.

post-20486-1201100299_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Orice model de XT are o aparatoare din fabrica, compusa din tevi de metal care protejeaza carterul cat de cat. Uite, pun o poza cu al meu. Daca lipsesc acele tevi, cred ca de alea ar trebui sa faci rost prima data.

Aha,astea-mi lipsesc.Acum totul are sens.Am cumparat-o fara...Multumesc inca o data pentru efortul si bunavointa ta

 

:friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...